Данашњем сусрету са медијима у Мадленијануму поводом вечерашњег концерта у тој дворани присуствовали су: виолончелисткиња Ксенија Јанковић, виолинисткиња Кандида Томпсон, Дејан Савић, диригент, и Јелена Јанковић – Бегуш, чланица Одбора Бемуса и музичка уредница програма. Домаћин конференције био је Андреја Рацков, генерални директор и директор Опере и Театра Мадленијанум.

Ксенија Јанковић, поменувши како њено пријатељство са Дејаном Савићем постоји од детињства, рекла је да је управо стигла са турнеје, те да ће тек увече, у сусрету са публиком добити прави утисак о Београду, чему се свакако много радује.

Изразила је став да се „у овим чудним временима у којима живимо, када се све некако зауставило”, људи још посвећеније баве музиком – како уметници, тако и слушаоци, који сада још јасније схватају да, бавити се музиком и слушати музику „представља огромно богатство и привилегију коју не треба узимати олако”.  

Кандида Томпсон је рекла да веома дуго није била у Београду, да чува лепе успомене са Међународног такмичења музичке омладине и да се веома лепо осећа што је поново наш гост.

Дејан Савић је похвалио Андреју Рацкова што је имао посебан слух за припремање оваквог догађаја, као и патриотизам и одговорност Ксеније Јанковић према музици и свом послу. Он је додао да нема много симфонијских концерата у Мадленијануму, поготово не са уметницима какве су Ксенија Јанковић и Кандида Томпсон. Најавио је извођење оперске увертире и балетске свите у првом делу концерта, а затим извођење Брамсовог ремек дела који су многи музички пофесионаци сматрали његовом петом симфонијом.

„БЕМУС нам је свима толико важан, тим пре што су наши родитељи били међу његовим покретачима у генерацији великих музичких и културних радника који су за собом оставили веома значајне ствари, а једна од њих је управо БЕМУС, који захваљујући именима која долазе подсећа на оно његово најславније доба”, рекао је он.