38. Бемус / 2006.

Понедељак, 25. септембар
БЕМУС ПРЕ БЕМУСА
ЈДП, 20.00
Последњи пејзаж – Београдска премијера
Јожеф Нађ, кореографија-игра и Владимир Тарасов, композиција-удараљке
У сарадњи са Битефом

Уторак, 26. септембар
ЈДП, 20.00
Последњи пејзаж (реприза)

Среда и четвртак, 27. и 28. септембар
Битеф театар, 10-13х и 16-19х
Владимир Тарасов
Радионица за младе џез музичаре
У сарадњи са Битефом и МШ Станковић

Субота, 30. септембар
СВЕЧАНО ЗАТВАРАЊЕ 40. БИТЕФА И ОТВАРАЊЕ 38. БЕМУСА
Сава Центар, 20.00
Балетска трупа Мориса Бежара, Лозана – Балет за живот – Београдска премијера
Кореографија: Морис Бежар
Музика: Група Квин и Моцарт
Костими: Ђани Версаће
У сарадњи са Битефом, Сава центром, Француским културним центром, Амбасадом Француске и Амбасадом Швајцарске

Недеља, 1. октобар
Сава Центар, 11.00
Радионица за децу са специјалним потребама
Вођа радионице: Ивана Ашковић (Мудра театар)
У сарадњи са Битефом и Сава центром

Недеља, 1. октобар
Сава Центар, 20.00
Балетска трупа Мориса Бежара, Лозана – Балет за живот
(реприза)

Понедељак, 2. октобар
Свечана сала Скупштине града, 18.00
Gradus ad Parnassum
Михајло Булајић, хорна
Милица Танасковић, клавир
Франц Јозеф Штраус– Ноктурно
Лудвиг ван Бетовен– Соната за хорну и клавир оп.17 Ф-дур
Александар Седлар Богоев – Позивање
Ежен Боза – У шуми
Пол Дика – Виланела

Понедељак, 2. октобар
Коларчева задужбина 20.00
Хор Монтеверди из Будимпеште
Диригент: Ева Колар
Клавирски сарадник: Габор Неј
Брамс: Соко
Менделсон: Славуј; Јесења песма
Брамс: Nänie
Чемицки: Pater noster
Бардош: Libera me
Орбан: Ave Maria
Кодај: Mátrai képek
Караи: Estéli nótázás
Мокрањац: Из Руковети VIII Dzanum, на сред село; Руковет XI Питаше ме, Стано мори
Барток: Este a székelyeknél - клавир
Madárdal
Leánynézö
Bánat
Isten veled
Négy szlovák népdal

Уторак, 3. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Симфонијски оркестар РТВ Словеније
Диригент: Тону Каљусте
Небојша Живковић, маримба
Небојша Живковић: Концерт луде краљице – Београдска премијера
Славко Шуклар: Коридори – Београдска премијера
Чајковски: Симфонија бр. 5 оп. 64 е-мол

Среда, 4. октобар
Југословенско драмско позориште, 20.00
the impermanence
Осмислила, режирала и компоновала Мередит Монк
Мередит Монк и вокални ансамбл
У сарадњи са Амбасадом САД

Четвртак, 5. октобар
Југословенско драмско позориште, 20.00
the impermanence (реприза)

Петак, 6. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Солисти Минхенске филхармоније
Уметнички вођа: Сретен Крстић
Моцарт: Симфонија бр. 1 К 16 Ес-дур
Р. Штраус: Метаморфозе
Моцарт: Симфонија бр. 41 К 551 Це-дур Јупитер

Субота, 7. октобар
Коларчева задужбина, 19.30
Београдска филхармонија
Диригент: Доријан Вилсон
Нелсон Фреире, клавир
Исидора Жебељан: Коњи Светог Марка , илуминација за оркестар – Београдска премијера
Брамс: Концерт за клавир бр. 1
Шостакович: Симфонија бр. 6 оп. 54 ха-мол

Субота, 7. октобар
Сала Београдске филхармоније, 22.00
Теодоро Анцелоти, хармоника
Јаначек: На зараслој стази
Мирјана Живковић: Летња ноћ
Хајдн: Соната Ге-дур Hob. XVI/40
Фробергер: Гроб господина Бланшероша
Скарлати: Сонате К 474, К105, К262
Берио: Секвенца XIII
Теде: Ballu
У сарадњи са Италијанским институтом за културу

Недеља, 8. октобар
Свечана сала Скупштине града у 18.00
Gradus ad Parnassum
Никола Ђурица, кларинет
Верослава Јовановић, клавир
Вебер: Кончертино бр. 26
Рабо: Соло де цонцоурс
Анте Гргин: Тема са варијацијама И
Лутославски: Preludia taneczne
Штамиц: Концерт за кларинет Ес-дур

Недеља, 8. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Нелсон Фреире, клавир
Бах/Бузони: Чакона
Бетовен: Соната Це дур оп. 53 "Валдштајн"
Франк: Прелудијум корал и фуга
Дебиси: Вече у Гранади, Златне рибице
Албениз: Евокација, Триана

Понедељак, 9. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Етно полифонија
Ансамбл Вујичић и певачица Марта Шебешћен

Уторак, 10. октобар
Сава Центар, 20.00
Опера Српског народног позоришта, Нови Сад
Шостакович: Катерина Исмаилова (Леди Магбет Мценског округа) – премијера
Диригент: Урош Лајовиц
Сценографија и режија: Дејан Миладиновић
Сценограф-асистент: Тања Марчетић
Костими: Јасна Бадњаревић
Солисти: Свитлана Декар, Душан Плазинић, Миодраг Миша Јовановић
Продукција Српског народног позоришта, Нови Сад
У сарадњи са Сава центром

Среда, 11. октобар
Свечана сала Скупштине града, 18.00
Наташа Тасић, сопран
Саша Кнежевић, клавир
Соло песме Рахмањинова, Смјетањина, Бритна, Фореа, Понса, Гершвина, С. Настасијевића, М. Пребанде, П. Коњовића, С. Биничког, Ј. Маринковића, Д. Големовића

Среда, 11. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Клавирски дуо Лидија и Сања Бизјак
Гости:
Маја Богдановић, виолончело
Александар Латковић, виолончело
Ненад Васић, хорна
Београдски перкусионисти Срђан Палачковић и Иван Марјановић
Моцарт: Соната за два клавира К. 448 Де-дур
Шуман: Анданте и варијације оп.46, за два клавира, два виолончела и хорну
Барток: Соната за два клавира и удараљке
Владан Радовановић: II соната за два клавира

Четвртак, 12. октобар
Народно позориште, 19.30
Опера Народног позоришта, Београд
Моцарт: Дон Ђовани – премијера
Диригент: Марко Бердондини
Режија, сценографија и костим: Лев Пуљезе
Асистент диригента: Ђорђе Станковић
Солисти:
Паоло Кони – Дон Ђовани
Елија Фабијан – Лепорело
Сања Керкез – Дона Ана
Никола Давид – Дон Отавио
Ивица Томашев – Комендаторе (Камени гост)
Сузана Шуваковић-Савић – Дона Елвира
Продукција Народног позоришта из Београда

Петак, 13. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Хор и Симфонијски оркестар РТС
Академски хор Collegium Musicum
Диригент: Бојан Суђић
Солисти:
Ајле Асоњи, сопран
Катарина Јовановић, сопран
Мати Тури, тенор
Паулс Путњинш, бас
Моцарт: Миса К 427 це-мол (довршио и уредио Роберт Д. Левин)

Субота, 14. октобар
Сава центар, 20.00
Програм посвећен годишњици Стевана Стојановића Мокрањца
Хор Св. Стефан Дечанск из, Новог Сада, Хор Мелóди, Хор Бранко из Ниша, Хор Музичке академије из Сарајева, Хор Првог београдског певачког друштва, Хор Крсмановић-Обилић, Градски женски хор Барилли из Пожаревца, Дечји хор РТС
Сценарио и режија: Борис Миљковић
Сценографија: Мрђан Бајић
Стеван Мокрањац, Божидар Обрадиновић, Ања Ђорђевић, Владимир Пејковић
У сарадњи са Сава центрома

Недеља, 15. октобар
Коларчева задужбина, 20.00
Симфонијски оркестар Гетеборга
Диригент: Марио Вензаго
Мартин Фрест, кларинет
Вилхелм Стенхамар: Excelsior
Моцарт: Концерт за кларинет К 622 А-дур
Сибелијус: Симфонија бр. 7
Верди: Моћ судбине (увертира)
У сарадњи са шведским агенцијама Риксконсертер и СИДА и Амбасадом Шведске

Понедељак, 16. октобар
Југословенско драмско позориште, 20.00
Дувачки квинтет Impromptu
Облаци и празници (Рамо, Дебиси, Лили, Маре, Делиб, Берлиоз, Сати, Ру)
У сарадњи са Француским културним центром

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search