37. Бемус / 2005.

Понедељак, 3. октобар
Свечано отварање 37. Бемуса
20.00 Коларчева задужбина
Будимпештански фестивалски оркестар
Диригент: Иван Фишер
Солиста: Адријене Краус, клавир

Уторак, 4. октобар
20.00 Музеј 25. мај
Фестивалска продукција
Опера
Кристоф Вилибалд Глук:
Орфеј и Еуридика
премијера
Концепција и режија: Бојана Цвејић
Диригент: Премил Петровић

Среда, 5. октобар
20.00 Атријум Народног музеја
COMMEDIA NOVA
Дуо за музику и игру
Габријеле Бултман - глас / флаута / фидула / псалтерион / тинтинабулум
Данијеле Руцијер - игра, глас
Хилдегард фон Бинген:
Химне, Ordo virtutem (одломци)

Среда, 5. октобар
22.30 Музеј 25. мај
Опера
Глук: ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА
реприза
Организован превоз посебним аутобусом који полази испред Коларчеве задужбине у 22.00, и враћа се до Задужбине по завршетку опере.

Четвртак, 6. октобар
20.00 Коларчева задужбина
Београдска филхармонија
Диригент: Урош Лајовиц
Стефан Миленковић, виолина
Ани Азнавурјан, виолончело
Адам Ниман, клавир
Бетовен: Егмонт, увертира
Бетовен: Концерт за клавир, виолину и чело, Ц-дур, оп. 56
Јаначек: Синфонијета

Четвртак, 6. октобар
22.30 Музеј 25. мај
Опера
Глук: ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА
реприза
Организован превоз посебним аутобусом који полази испред Коларчеве задужбине у 22.00, и враћа се до Задужбине по завршетку опере.

Петак, 7. октобар, 20.00 Мадленианум
SF Опера
Жак Офенбах:
ХОФМАНОВЕ ПРИЧЕ
премијера
Режија: Дејан Миладиновић
Диригент: Горјан Коруноски
Сценографија: Миљан Кљаковић-Крека
Костими: Миланка Берберовић

Петак, 7. октобар, 22.30 Атријум Народног музеја
SPECULUM
АНСАМБЛ ЗА СТАРУ МУЗИКУ
Уметнички диркетор: Ернесто Шмид
Маври, сефарди и хришћани
музика Шпаније од 13. до 16. века
У сарадњи са Институтом Сервантес

Субота, 8. октобар, 20.00 Сава центар
Балет ЖОРЖА МОМБОЈА
Ансамбл за савремену афричку игру, Париз
Ађаја ('Сан')
У сарадњи са Француским културним центром у Београду и Сава Центром

Недеља, 9. октобар
18.00 Скупштина града Београда
GRADUS AD PARNASSUM
Ајако Танабе, виолина
Истра Печвари, клавир

Недеља, 9. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР 'ДУШАН СКОВРАН'
Диригент: Бојан Суђић
Катарина Јовановић, сопран

Понедељак, 10. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
Уметнички вођа: Марија Шпенглер

Понедељак, 10. октобар, 22.00 Дворана Београдске Филхармоније
Јохан Себастијан Бах:
МУЗИЧКА ЖРТВА
Егон Михајловић, чембало
Љубиша Јовановић, флаута
Марија Шпенглер, виолина
Марија Мисита, виолина
Сандра Белић, виолончело

Уторак, 11. октобар, 18.00 Скупштина града Београда
GRADUS AD PARNASSUM
Немања Станковић, виолончело
Наталија Томић, клавир
Валентини: Соната Е-дур

Вебер: Adagio и Rondo
Паганини: Мозес-фантазија
Вујић: Партита за соло чело
Прокофјев: Соната Це-дур, оп. 119

Уторак, 11. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
Уто Уги, виолина
Алесандро Спеки, клавир
Тартини: Соната г-мол "Ђавољи трилер"
Бах: Чакона из Партите за соло виолину бр. 2, д-мол
Франк: Соната за виолину и клавир А-дур
Сен-Санс: Интродукција и Рондо капричозо
Концерт у сарадњи са Италијанским институтом за културу и Амбасадом Италије, у оквиру манифестације Дани Италије у Београду

Концерт је отказан

Среда, 12. октобар, 20.00 Атеље 212

АНСАМБЛ ЗА НОВУ МУЗИКУ

Стравински: ПРИЧА О ВОЈНИКУ
Славенски: МЕНЕХМИ
Диригент: Биљана Радовановић
Режија: Борис Миљковић
Сценографија: Мрђан Бајић
Драмски уметници: Љубивоје Тадић, Јелена Илић

 

Среда, 12. октобар, 22.30 Дворана Београдске Филхармоније
Donne di Belgrado

"Светла ноћ"
Анета Илић, сопран
Стана Крстајић, флаута
Маја Рајковић, клавир
гости:
Младен Ђорђевић, труба
Срђан Палачковић, добош

 

Четвртак, 13. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
ЈУЛИЈАН РАХЛИН, виолина и виола
Итамар Голан, клавир
Шуман: Слике из бајки, за виолу и клавир, оп.113
Бетовен: Виолинска соната бр.9, А-дур, оп.47 'Кројцерова'
Бритн: Lachrymae, за виолу и клавир, оп. 48

Четвртак, 13. октобар, 22.30 Дворана Београдске Филхармоније
НАДА КОЛУНЏИЈА, клавир
Валцери 20. и 21 века

 

Петак, 14. октобар, 18.00 Скупштина града Београда
GRADUS AD PARNASSUM
Марија Гођевац, клавир
Бах : Токата е-молл BWV 914
Моцарт : Соната а-молл К 310
Шопен : Фантазија ф-мол, оп. 49
Скрјабин : Соната бр. 2, гис-мол, оп. 19

Петак, 14. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
Џез концерт
ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ЏЕЗ КВАРТЕТ
ДУШКА ГОЈКОВИЋА
"Samba Do Mar"
Душко Гојковић, труба
Ференц Снетбергер, гитара
Исла Екингер, контрабас
Ратко Дивјак, бубњеви

Субота, 15. октобар, 20.00 Сава Центар
Ensemble orchestral de Paris
Диригент: Џон Нелсон
Борис Березовски, клавир

Недеља, 16. октобар, 11.00 Атријум Народног музеја
НАРОДНО СТВАРАЛАШТВО
Мањине на Балкану
Селектор: Димитрије О. Големовић

Недеља, 16. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
Стивен Ковачевић, клавир
Берг: Соната оп. 1
Бетовен: Багателе оп. 126 (избор)
Бетовен: Соната бр. 28, А-дур, оп. 101
Шуберт: Соната Б-дур, Д 960

Понедељак, 17. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
Camerata Salzburg
Диригент и солиста: Оли Мустонен, клавир
Сибелијус: Ракастава, свита оп. 14
Хиндемит: Четири темперамента. за клавир и гудаче
Менделсон: Симфонија бр. 4, А-дур, оп. 90 'Италијанска'

Понедељак, 17. октобар, 22.30 Дворана Београдске Филхармоније
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ 'РУБИКОН'
Роман Симовић, виолина
Милош Петровић, виолина
Панта Величковић, виола
Драган Ђорђевић, виолончело
Шостакович: Квартет бр. 6, Г-дур, оп. 101
Барток: Квартет бр. 4

Уторак, 18. октобар, 20.00 Коларчева задужбина
Стивен Исерлис, виолончело
Стивен Хаф, клавир
Р. Штраус: Соната Ф-дур, оп. 6
Брамс: Соната бр. 1, е-мол, оп. 38
Веберн: Два рана комада
Брамс: Соната бр. 2, Ф-дур оп. 99

 

Уторак, 18. октобар, 22.30 Атријум Народног музеја
СРПСКО ПЈЕВАЧКО ДРУШТВО 'ЈЕДИНСТВО'
Бања Лука
Диригент: Немања Савић

 

Среда, 19. октобар
Затварање 37. Бемуса
20.00 Коларчева задужбина
CAMERATA SERBICA
Диригент: Јон Марин
Хиндемит: Симфонија 'Сликар Матис'
Моцарт: Симфонија бр. 40, г-мол, К 550
60 година Уједињених нација

37 bemus desno

37. Бемус - Ko je ko

Оснивач
Град Београд
Секретаријат за културу

 

Савет фестивала:
Сандра Белић
Александра Ања Ђорђевић
Љубиша Јовановић
Ана Котевска
Дејан Синадиновић
Ксенија Стефановић
Бојан Суђић
Александар Вујић

 

Уметнички директор
Ивана Стефановић

 

Извршна продукција
ЈУГОКОНЦЕРТ, установа за музичко-сценске програме

 

Директор
Биљана Здравковић

 

Извршни секретар
Жељка Лакићевић

 

Уреднице
Весна Кабиљо, Јелена Јанковић и Милица Кадић

 

Уредница издања
Неда Беблер

 

Организатори
Мирјана Панић, главни организатор
Драган Павловић
Зора Илић
Маја Сомборац
Јелена Лакићевић
Марко Ђукановић

 

Техничка подршка
Дејан Бојовић

 

Рачуноводство
Загорка Јевтић, Весна Николић

 

Енглески превод
Милош Заткалик

 

Design&Prepress
RED Production

Београд , 2005

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Светогорска бб
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 4039182
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan