36. Бемус / 2004.

Субота, 2. октобар у 20 часова, Југословенско драмско позориште
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
Исидора Жебељан: ЗОРА Д. – Премијера
Либрето: Исидора Жебељан, Милица Жебељан и Борислав Чичовачки
По мотивима телевизијског сценарија Душана Ристића
Превод на немачки: Волфганг Вилашек

Недеља, 3. октобар у 20 часова, Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: Урош Лајовиц
Солиста: Никола Анђелић, клавир

Недеља, 3. октобар
Југословенско драмско позориште 23.00
Исидора Жебељан
ЗОРА Д
опера - реприза
цене улазница: 500, 700

Понедељак, 4. октобар
20.00 Дворана Београдске филхармоније
Margriet van Reisen, мецосопран
Pepijn van Doesburg, флаута
Борислав Чичовачки, обоа
Маја Рајковић, клавир
Александар Латковић, виолончело
Mahler, Vaughn Williams, Gaubert, Ravel, Žebeljan, Ibert, Caplet, Diepenbrock, Berlioz, Čajkovski, Glinka
У сарадњи са Амбасадом Холандије
цена улазница: 350

Уторак, 5. октобар
Коларчева задужбина 20.00
Роман Симовић, виолина
Итамар Голан, клавир
Grieg, Schubert, Prokofjev, Vaxman
цене улазница: 500, 600, 700

Уторак, 5. октобар
Дворана Београдске филхармоније 22.30
Трио Фуџита
Ариса Фујита, виолина
Хонока Фујита, виолончело
Мегуми Фујита, клавир
Бриџ, Јосиф, Дворжак
(Концерт у оквиру Дана јапанске културе)
цена улазница: 350

Среда, 6. октобар
18.00 Свечана сала Скупштине града
Први пут на подијуму Бемуса
Јелена Матовић, виолина
Зорица Ћетковић, клавир
Корели, Моцарт, Деспић, Сук, Сарасате
улаз слободан

Среда, 6. октобар
20.00 Атријум Народног музеја
Хор Саборне цркве Свети Георгије, Нови Сад
Диригент: Богдан Ђаковић
Имре Калман, виолончело
Ненад Ристовић, тенор
Ст. Мокрањац, Тавенер, Моодy, Пäрт, Wатсон,
Зес, Лингас, Митрушић, Раичковић *
цена улазница: 350

Среда, 6. октобар
Дворана Београдске филхармоније 22.30
Љубиша Јовановић, флаута
Јасна Туцовић, клавир
Весна Станковић, виолина
Дејан Млађеновић, виола
Сандра Белић, виолончело
Моцарт, Хиндемит, Трајковић, Прокофјев
цена улазница: 350

Четвртак, 7. октобар
18.00 - 23.00 Коларчева задужбина
Маратон камерне музике
ТАКЕНО АНСАМБЛ
Уметнички вођа: Давид Такено
Катхерине Гоwерс, Ариса Фујита, виолине
Јамес Боyд, Љубомир Милановић, виоле
Лоуисе Хопкинс, Хонока Фујита, виолончела
Бобан Стошић, контрабас
Мегуми Фујита, клавир

Четвртак, 7. октобар
БАЛКАНСКА КАМЕРНА АКАДЕМИЈА
Уметнички вођа: Огњен Поповић
Гуy Порат, Бојан Песић, обое
Огњен Поповић , Анџеј Мајевски, кларинети и саксофон
Ненад Васић, Игор Лазић, хорне
Ненад Јанковић, Сава Ђурић, фаготи
Слободан Герић, контрабас
Аренски, Елгар, Росини, Моцарт, Бетовен, Schubert, Schulhoff *
Светлана Савић * (поруџбина Бемуса)
цене улазница: 700, 800, 900

Петак, 8. октобар
20.00 Коларчева задужбина
Максим Венгеров, виолина
Benjamin Yusupov, клавир
"Voyage du Violon"
Брамс, Бетовен и избор минијатура
цене улазница: 800, 1000, 1200

Петак, 8. октобар
22.30 Дворана Београдске филхармоније
Pierrot Lunaire Ensemble Wien
Силвиа Гелос, флаута
Barbara Schuch, кларинет
Florian Wilscher, виолина
Александар Тимотић, виолончело
Gustavo Balanesco, клавир
J. Strauss, Schoenberg, Zemlinsky *
У сарадњи са Амбасадом Аустрије и Аустријским културним форумом
цена улазнице: 350

Субота, 9. октобар
20.00 Сава центар
Victor Ullate Ballet, Мадрид
Кореографи: Victor Ullate и Eduardo Lao
Бурка
У сарадњи са Институтом Сервантес
цене улазница: 500, 700, 900, 1100

Недеља, 10. октобар
11.00 Атријум Народног музеја
Народно стваралаштво
Балкан између истока и запада
Селектор: Димитрије Големовић
Међународни пројекат под покровитељством UNESCO-a
цена улазнице 350

Недеља, 10. октобар
Свечана сала Скупштине града 18.00
Први пут на подијуму Бемуса
Варвара Иванова, харфа
Бах, Равел, Шопен, Посе, Брамс, Хиндемит, Мчеделов
улаз слободан

Недеља, 10. октобар
Коларчева задужбина 20.00
Наташа Вељковић, клавир
Моцарт, Шуберт, Франк, Милојевић, Равел, Лист
цене улазница: 500, 600, 700

Понедељак, 11. октобар
Гудачки квартет Школе за музичке таленте у Ћуприји
Јелена Матовић, виолина
Миљана Поповић, виолина
Марина Живковић, виола
Ана Ристић, виолончело
Мозарт, Деспић, Сцхуберт
улаз слободан

Понедељак, 11. октобар
20.00 Атријум Народног музеја
Хор и студио за духовну музику MELÓDI
Диригент: Дивна Љубојевић
Православна духовна музика
цена улазнице: 400

Уторак, 12. октобар
20.00 Коларчева задужбина
Хор, Дечји хор и Симфонијски оркестар РТВ Србије
диригент: Владимир Крањчевић
Милан Михајловић и Иван Јагодић, драмски уметници
Рајко Максимовић: Буна против дахија, драмски ораторијум
Двоřáк: Симфонија "Из новог света"
цене улазница: 500, 600, 700

Уторак, 12. октобар
Дворана Београдске филхармоније 22.30 Трио
Анте Гргин, кларинет
Сандра Белић, виолончело
Рита Кинка, клавир
Михајловић, Глинка, Брахмс
цена улазнице: 350

Среда, 13. октобар
Коларчева задужбина 20.0
Les Percussions de Strasbourg
Jean-Paul Bernard, Claude Ferrier, Bernard Lesage
Keiko Nakamura, François Papirer, Olaf Tzschoppe
Racot *, Meadowcroft*, Manoury*, Leroux*
У сарадњи са Француским културним центром
цене улазница: 700, 800, 900

Четвртак, 14. октобар
20.00 Дворана Београдске филхармоније
Ирена Графенауер, флаута
Мате Бекавац, кларинет
Клаус Јäцкле, гитара
цена улазнице: 500

Петак, 15. октобар
18.00 Уметнички павиљон Цвијета Зузорић Сусрет - Дечја радионица Бемуса
Ауторка: Биљана Славковић
улаз слободан

Петак, 15. октобар
20.00 Сава центар
Национални симфонијски оркестар Италијанске РТВ, Торино
Диригент: Рафаел Фрüхбецк де Бургос
Бетовен: Симфонија бр. 6 "Пасторална"
Вагнер: Мајстори певачи
Предигра за 3. чин / Игра шегрта / Предигра за 1. чин
Тристан и Изолда
Предигра и Изолдина смрт
цена улазница: 500, 700, 900, 1100

Субота, 16. октобар
Свечана сала Скупштине града 18.00 Први пут на подијуму Бемуса
Стефан Ланглоис, клавир
Бетовен, Брамс, Мусоргски
улаз слободан

Субота, 16. октобар
20.00 Коларчева задужбина Затварање
Београдска филхармонија
Диригент: Бојан Суђић
Рита Кинка, клавир
Прокофјев, В. Мокрањац, Скрјабин
цене улазница: 600, 700, 800

36 Бемус - Ko je ko

Оснивач
Град Београд
Секретаријат за културу

 

Савет фестивала:
Даница Петровић
Светлана Ђукић Лучић
Петар Ивановић
Љубиша Јовановић
Јован Колунџија
Бојан Ковачевић
Обрад Недељковић
Биљана Радовановић
Милана Стојановић Милић

 

Уметничко веће Бемуса
Ивана Стефановић - председница
Неда Беблер
Петар Ивановић

 

Извршна продукција
ЈУГОКОНЦЕРТ, установа за музичко-сценске програме

 

Директор
Биљана Здравковић

 

Извршни секретар
Жељка Лакићевић

 

Уреднице
Весна Кабиљо, Јелена Јанковић и Милица Кадић

 

Уредница издања
Неда Беблер

 

Организатори
Миодраг Павловић, главни организатор
Мирјана Панић
Зора Илић
Маја Сомборац
Јелена Лакићевић

 

Техничка подршка
Дејан Бојовић

 

Енглески превод
Милош Заткалик

 

Design&Prepress
Artartic m.d/Blumen group

 

Београд , 2004

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search