35. Бемус / 2003.

Петак 3. октобар
20.00 Коларчева задужбина - ОТВАРАЊЕ
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: УРОШ ЛАЈОВИЦ
ХЕРМАН БАУМАН, хорна
Јевтић: Свечана увертира (Поруџбина Бемуса)
Штраус: Концерт за хорну бр. 1
Кодај: Игре из Галанте
Брамс: Симфонија бр. 3 Ф-дур

Субота 4. октобар
20.00 Коларчева задужбина
КРЕМЕРАТА БАЛТИКА
ГИДОН КРЕМЕР, виолина
Перт: Фратрес - за виолину, гудаче и удараљке
Шостакович: Соната оп. 134 (ар. за виолину и гудаче)
Енеску: Гудачки октет оп. 7 (ар. за гудачки оркестар)

Недеља 5. октобар
20.00 Коларчева задужбина
ЕЛИЗАБЕТ ЛЕОНСКАЈА, клавир
Шуберт: Три комада Д 946
Шуберт: Вандерер-фантазија
Шуман: Вече из оп. 12
Шуман: Соната бр. 1 фис-мол оп. 11

Недеља 5. октобар
22.30 Свечана сала Скупштине града
ЕМАНИЈЕЛ ПАЈИ, флаута
Светлана Дејановић Аврамовић, клавир
Пуленк: Соната
Бах: Партита а-молл за флауту соло
Холигер: Соната за флауту соло Инсолитаире
Дитије: Сонатина
Борн: Кармен, бриљантна фантазија
Јосиф: Балада за флауту соло
У сарадњи са Француским културним центром

Понедељак 6. октобар
20.30 Сава центар
МИНХЕНСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: ЗУБИН МЕХТА
СРЕТЕН КРСТИЋ, виолина
Бетовен: Увертира Леонора бр. 3
Менделсон: Виолински концерт е-мол
Брамс: Симфонија бр. 2
У сарадњи са Амбасадом Неначке, ЈАТ Арwаис и Сава центром

Уторак 7. октобар
20.00 Коларчева задужбина
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР АМАДЕУС
Диригент: АГЊЕШКА ДУЧМАЛ
ЕМАНИЈЕЛ ПАЈИ, флаута
Горецки: Три комада у старом стилу
Моцарт: Анданте за флауту и оркестар К 315
К. Ф. Е. Бах: Концерт за флауту П 768
Мирковић: Музика Сиорану
Чајковски: Успомена на Фиренцу
У сарадњи са Француским културним центром

Среда 8. октобар
20.00 Коларчева задужбина
СОЛИСТИ МИНХЕНСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ
Сретен Крстић, Масако Шинохе, Ана Владановић-Лебедински,
Намико Фусе, Волфганг Берг, Дирк Нивенер, Штефан Хак, Томас Руге
Менделсон: Гудачки октет Ес-дур оп. 20
Брамс: Гудачки сескстет бр.1 Б-дур оп. 18
Шостакович: Прелудијум и Скерцо за гудачки октет оп. 11

Четвртак 9. октобар
20.00 Уметнички павиљон Цвијета Зузорић
ТОМАЖ РАЈТЕРИЧ, гитара
Вајс: Увертира, Tombeau Sur La Mort De M. Comte d’Logy
Паганини: Велика соната
Богдановић: Интродукција, Пасакаља и фуга за златни цвет
Албенис: Шпанска свита оп. 47 – Кадис, Астуриас

Петак 10. октобар
18.00 Свечана сала Скупштине града
Први пут на подијуму Бемуса
ИВА МИЛЕТИЋ, виолина
Марина Капитанова, клавир
Тартини: Соната г-мол Didone abbandonata
Моцарт: Соната Б-дур К 378
Брамс: Скерцо
Бабић: Дијалог (посвећено Иви Милетић)
Владигеров: Бугарска свита - Соната
Сарасате: Баскијски капричо
Паганини: Мозес-фантазија

Петак 10. октобар
20.00 Коларчева задужбина
АМАДИНДА - АНСАМБЛ УДАРАЉКИ
Золта Рац, Золтан Ваци, Аурел Холо, Карој Бојтош
ДЕНЕШ КОВАЧ, виолина
КОРЕНИ И ПУТЕВИ
Традиционална музика Уганде, Баскије, Зимбабвеа и Тахитија
Л. Лигети: Паттерн Трансформатион
Рајш: Drumming – I део
Холо: José / BeFORe JOHN5
Меј: Musique de table
Петрович: Passamezzo e Saltarello, за виолину и перкусије
Кејџ: Third Construction

Субота 11. октобар
18.00 Свечана сала Скупштине града
Први пут на подијуму Бемуса
ЈУН ХИ КИМ, виолина
Јохана Хорни Нојман, клавир
Бах: Партита бр. 3 – Прелудијум и Гавота
Моцарт: Соната Г-дур К 301
Рахмањинов: Вокализа
Сарасате: Кармен-фантазија

Субота 11. октобар
20.00 Коларчева задужбина
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ „CASTAGNIERI”

Сара Битлок, Марсијал Готје,
Еманијел Аратик, Јован Марковић
Менделсон: Квартет а-мол оп. 13
Барток: Квартет бр. 3
Дамњановић: Лирски квартет
Дебиси: Квартет г-мол оп. 10

Недеља 12. октобар
11.00 Коларчева задужбина
ОРКЕСТАР АКАДЕМИЈЕ УМЕТНОСТИ, НОВИ САД
Диригент: КЛАУДИО ВАНДЕЛИ
АЛЕКСАНДАР ТАСИЋ, кларинет
Брамс: Трагична увертира
Копленд: Концерт за кларинет, харфу, клавир и гудаче
Берлиоз: Фантастична симфонија оп. 14

Недеља 12. октобар
20.00 Коларчева задужбина
АЛЕКСАНДАР СЕРДАР, клавир
Скарлати: Шест соната
Бах: Токата ц-мол, Партита бр. 2 ц-мол
Клементи: Соната фис-мол оп. 25 бр. 6
Бетовен: Соната Ес-дур оп. 31 бр. 3

Недеља 12. октобар
22.30 Павиљон Цвијета Зузорић
TANGO FOR 3 i PER ARNE GLORVIGEN
Свере Индрис Јунер, Од Ханисдал, Стајнар Хаугеруд
Морес, Јонер, Пјацола, Пласа, Брамс, ABBA

Понедељак 13. октобар
19.00 Коларчева задужбина
Бемус деци
КОЛИБРИ
Дечји хор Радио-телевизије Србије
Диригент: МИЛИЦА МАНОЈЛОВИЋ
40 година Хора Колибри
Мокрањац, Моцарт, Шуберт, Чајковски, Дворжак, Христић, Симић, Кораћ, Херцигоња, Барић, Миланковић, Черчил, Шерман
У сарадњи са Радио-Београдом

Уторак 14. октобар
20.00 Коларчева задужбина
БАРОКНИ АНСАМБЛ ИЗ ЛИМОЖА
Уметнички вођа: КРИСТОФ КУЕН, виолончело
Рамо: Минијатуре
Плејел: Гудачки секстет Ф-дур Б 261
Бокерини: Септет за флауту и гудаче
Моцарт: Велики секстет, одл.
Девијен: Квартет за флауту и гудаче
У сарадњи са Француским културним центром

Среда 15. октобар
20.00 Коларчева задужбина
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈЕ СРБИЈЕ
Диригент: МЛАДЕН ЈАГУШТ
КАТАРИНА ЈОВАНОВИЋ, сопран
КЈУ ВОН ХАН, баритон (Кореја)
Брамс: Немачки реквијем

Четвртак 16. октобар
20.30 Саборна црква
ХОР ПРВОГ БЕОГРАДСКОГ ПЕВАЧКОГ ДРУШТВА
Диригент: АЛЕКСАНДАР С. ВУЈИЋ
150 година Првог београдског певачког друштва
Станковић, Маринковић, Мокрањац, Илић, Вујић

Четвртак 16. октобар
22.30 Атријум Народног музеја
МАРКО ЈОСИФОСКИ, виолина
Зарифа Ализаде, клавир
Бетовен: Соната бр. 9 оп. 47 „Кројцер”
Деспић: Соната за виолину соло оп. 85
Чајковски: Меланхолична серенада, Валцер-скерцо
Сарасате: Кармен-фантазија

Петак 17. октобар
20.00 Коларчева задужбина
МЕЛВИН ТАН, клавир
Дебиси: Прелиди из 1. свеске
Пуленк: Импровизације, Новелете
Композиција српског аутора
Шуберт: Соната бр. 23 Б-дур
У сарадњи са Коларчевом задужбином

Субота 18. октобар
20.00 Коларчева задужбина
IL GIARDINO ARMONICO
Диригент: ЂОВАНИ АНТОНИНИ, флаута
Вивалди: Увертира за La Sena Festeggiante
Вивалди: Концерт за флауту Бура на мору
Хендл: Кончерто гросо оп. 6 бр. 7
Дуранте: Кончерто г-мол
Вивалди: Кончерто Ц-дур РВ 444

Недеља 19. октобар
11.00 Атријум Народног музеја
МАЈСТОРИ ПЕВАЧИ, МАЈСТОРИ СВИРАЧИ, МАЈСТОРИ ИГРАЧИ
Народно стваралаштво
Селектор: Димитрије Големовић

Недеља 19. октобар
20.00 Коларчева задужбина
Клавирски дуо
АЛЕКСАНДАР МАЏАР
АНДРЕАС ШТАЈЕР
Менделсон: Анданте са варијацијама оп. 83а
Моцарт: Соната Д дур К 448
Брамс: Симфонија бр. 4 (транскрипција: Ј. Брамс)

Понедељак 20. октобар
20.00 Коларчева задужбина
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: ДАВИД ПОРСЕЛАЈН
КАТАРИНА ЈОВАНОВИЋ, сопран
Ксенија Јанковић, виолончело Кјоко Хашимото, клавир
Елеонора Памејер, флаута
Борислав Чичовачки, обоа
Берлиоз: Летње ноћи, циклус песама
Стојадиновић-Милић: Аурора Бореалис
Месијан: Концерт учетворо
Љубица Марић: Остинато супер тема оцтоицха
У сарадњи са Амбасадом Краљевине Холандије

Понедељак 20. октобар
22.30 Атријум Народног музеја
НЕМАЊА РАДУЛОВИЋ, виолина
Бах: Партита бр. 2 д-молл
Милетић: Игра
Исаи: Сонате бр. 3 и бр. 4

Уторак 21. октобар
18.00 Павиљон Цвијета Зузорић *
БЕМУСОВА ДЕЧЈА РАДИОНИЦА
Аутор: Биљана Славковић
У сарадњи са СУСРЕТ-ом

Уторак 21. октобар
20.00 Коларчева задужбина
Франческа Качини
Опера
ОСЛОБАЂАЊЕ РУЂЕРА СА АЛЧИНИНОГ ОСТРВА
АНСАМБЛ РЕНЕСАНС
АНСАМБЛ MELÓDI
СИМОНИДА МИЛЕТИЋ, сопран
АНИЧО ЗОРЗИ ЂУСТИНИЈАНИ, тенор
Татјана Поповић, Аманда Стојовић, Дарко Ђорђевић, Борис Бабик

Среда 22. октобар
20.00 Сава центар – ЗАТВАРАЊЕ
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РТВ СРБИЈЕ
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР БУГАРСКОГ НАЦИОНАЛНОГ РАДИЈА
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ
ХОР „ОБИЛИЋ” АКУД „БРАНКО КРСМАНОВИЋ”
АКАДЕМСКИ ХОР ЦОЛЛЕГИУМ МУСИЦУМ
Диригент: БОЈАН СУЂИЋ
НЕМАЊА РАДУЛОВИЋ, виолина
Марина Шагуч, сопран
Наташа Јовић, мецосопран
Алексеј Мартинов, тенор
Фјодор Кузњецов, бас
Бетовен: Виолински концерт Д-дур оп. 61
Бетовен: Симфонија бр. 9 д-мол оп. 125

БЕМУС ПОСЛЕ БЕМУСА
Субота 25. октобар
20.00 Сава центар
СЛОВЕНАЧКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: МИЛАН ХОРВАТ
МИРАН КОЛБЛ, виолина
ИГОР ШКЕРЈАНЕЦ, виолончело
Шавли: Фавила
Брамс: Концерт за виолину и виолончело
Чајковски: Симфонија бр. 6 х-мол „Патетична”
У сарадњи са Сава Центром и Амбасадом Словеније

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search