34. Бемус / 2002.

Уторак, 1. октобар, 20.00, Сава центар
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
КВАРТЕТ КРОНОС
Дејвид Херингтон, виолина
Џон Шерба, виолина
Хенк Дат, виола
Џенифер Калп, виолончело

Среда, 2. октобар – Четвртак, 17. октобар, 11-14 и 16-20, Педагошки музеј
ИЗЛОЖБА БЕМУСА 2002.
ХИПЕРТЕКСТУАЛНЕ ЕX-ТЕНЗИЈЕ МУЗИКЕ
Аутор Бојана Цвејић

Среда, 2. октобар, 20.00, Народно позориште
ПЕКИНШКА ОПЕРА
Одломци из пет кинеских класичних дела

Четвртак, 3. и Субота, 5. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС
Ратни реквијем
Режија Дерек Џарман
Музика Бенџамин Бритн

Четвртак, 3. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ДИЈАЛОГ ИСТОК-ЗАПАД – Међународни пројекат
Гудачки оркестар и оријентални ансамбл
Ами Фламер, виолина
Кудси Ергунер, нај

Петак, 4. и Недеља, 6. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Клаудио Монтеверди: Крунисање Попеје, опера у три чина са прологом

Петак, 4. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
СНЕЖАНА САВИЧИЋ, сопран
Љубица Грујић, клавир

Субота, 5. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
КЛАВИРСКИ ДУО

МАРТА АРГЕРИЧ / АЛЕКСАНДАР РАБИНОВИЧ-БАРАКОВСКИ

Недеља, 6. октобар, 11.00, Задужбина Илије М. Коларца
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ
Диригент Јанош Фирст
Владимир Милошевић, клавир

Недеља, 6. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
САЊА БИЗЈАК, клавир

Недеља, 6. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ИТАЛИЈАНСКИ КВИНТЕТ
Бруно Канино, клавир
Габријеле Пјеранунци, виолина
Франческо Фјоре, виола
Роко Филипини, виолончело
Франко Петраки, контрабас

Понедељак, 7. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
МИНА ЗАКИЋ, виолончело
Зоран Петровић, клавир

Понедељак, 7. октобар, 20.00, Сава центар
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Александар Рабинович-Бараковски
Марта Аргерич, клавир

Уторак, 8. и Среда, 9. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Габријел Форе: Реквијем оп. 48

Уторак, 8. октобар, 20.00, Сава центар
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ФРАНКФУРТСКОГ РАДИЈА
Диригент Хју Волф
Даишин Кашимото, виолина

Среда, 9. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
ЗАГРЕБАЧКИ КЛАВИРСКИ ТРИО
Сребренка Пољак, клавир
Мартин Драушник, виолина
Павле Зајцев, виолончело

Среда, 9. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
КСЕНИЈА ЈАНКОВИЋ, клавир
ЗИЛКЕ АВЕНХАУЗ, клавир

Четвртак, 10. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
СТАНКО МАДИЋ, виолина
Истра Печвари, клавир

 

Четвртак, 10. октобар, 20.00, Битеф театар
НАРЦИС И ЕХО, камерна опера – Премијера
Музика Ања Ђорђевић

 

Петак, 11. и Субота, 12. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Бенџамин Бритн: Окрет завртња, опера у два чина са прологом

Петак, 11. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ДЕЈАН СИНАДИНОВИЋ, клавир

 

Петак, 11. октобар, 22.30, Задужбина Илије М. Коларца
БАЛКАНСКА КАМЕРНА АКАДЕМИЈА – Међународни пројекат
Уметничко вођство Огњен Поповић, кларинет

Субота, 12. октобар, 14.00 и 17.00, Народно позориште – Сцена Раша Плаовић
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ ИЗ БУДИМПЕШТЕ
Бела Барток: Дрвени принц, пантомима у једном чину
Игор Стравински: Петрушка, бурлескни призори у четири сликe

Субота, 12. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ СРБИЈЕ
Диригент Милен Начев
Ксенија Јанковић, виолончело

Субота, 12. октобар, 22.30, Задужбина Илије М. Коларца
ВЕСНА СТАНКОВИЋ, виолина
САНДРА БЕЛИЋ, виолончело

Недеља, 13. октобар, 14.00 и 17.00, Народно позориште – Сцена Раша Плаовић
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ ИЗ БУДИМПЕШТЕ
Петар Иљич Чајковски: Крцко Орашчић, музичка пантомима

Недеља, 13. октобар, 20.00, Атријум Народног музеја
ПОЛИФОНИЈА БАЛКАНА – Концерт традиционалне музике
Селектор Димитрије Големовић

Понедељак, 14. и Уторак, 15. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Хектор Берлиоз: Фаустово проклетство

Понедељак, 14. октобар, 20.00, Катедрала Блажене Дјевице Марије
МАРТИН ШТЕФАН, оргуље

Уторак, 15. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
ДУВАЧКИ КВИНТЕТ КРАЉЕВСКЕ МУЗИЧКЕ АКАДЕМИЈЕ У СТОКХОЛМУ
Аника де Вал, флаута
Пелин Котал, обоа
Роберт Хег, кларинет
Магнус Вестерберг, хорна
Фредрик Екдал, фагот

 

Уторак, 15. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
МОСКОВСКИ МУШКИ КАМЕРНИ ХОР ХРАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА БЛАЖЕНОГ

Среда, 16. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
Диригент Петар Ивановић
Јулијан Рахлин, виолина

34 bemus

34. Бемус - Ко је ко

САВЕТ
Дејан Деспић, председник
Небојша Игњатовић
Александра Ивановић
Петар Ивановић
Љубиша Јовановић
Ана Котевска
Биљана Радовановић
Иван Тасовац
Мирјана Веселиновић-Хофман

 

УМЕТНИЧКО ВЕЋЕ
Ивана Стефановић, председник
Петар Ивановић
Рајко Максимовић

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Светогорска бб
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 4039182
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan