32. Бемус / 2000.

Субота, 21. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
ХОР ОБИЛИЋ АКУД БРАНКО КРСМАНОВИЋ
Диригент Даринка Матић Маровић
Концерт духове музике посвећен обележавању 2000 година хришћанства

Недеља, 22. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
КЛАВИРСКИ ДУО АНА ЈОВАНОВИЋ И СОФИЈА МЕЛИКИЈАН
ПЕРКУСИОНИСТИ ХУАНХО ГИЉЕМ И РАУЛ БЕНАВЕНТ

 

Понедељак, 23. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Урош Лајовиц
Солиста Дмитри Мактин, виолина

 

Уторак, 24. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧИ СВЕТОГ ЂОРЂА
Диригент Петар Ивановић
Солисти: Огњен Поповић, кларинет
Ненад Јанковић, фагот
Анџеј Мајевски, басетни рог

Среда, 25. октобар, 20.00
Атријум Народног музеја
АНСАМБЛ ЗА БАЛКАНСКУ МУЗИКУ МАРСИЈА
Ања Ђорђевић, вокал, клавир
Слободан Павловић, виола
Душан Ђукић, тапан, даире
Ђорђе Стијеповић, контрабас
Жорж Грујић, крављи рог, гајде, кавал, велика фрула, зурле

Четвртак, 26. октобар, 20.00
Атријум Народног музеја
ГЕОРГ ГЛАЗЛ, цитра (дискант цитра и алт цитра) 

 

Петак, 27. октобар, 19.30
Велика дворана Камерне опере, Земун
КАМЕРНА ОПЕРА МАДЛЕНИАНУМ
Карл Орф: Мудрица, опера у једном чину и два дела са дванаест сцена

Субота, 28. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР КОНЗЕРВАТОРИЈУМА САНТА ЋЕЋИЛИЈА, РИМ

Диригент Карло Рицари
Солисти:
Им Џеонг Че, сопран
Алиса Зиновјева, мецосопран
Енрика Мари, сопран
Ђузепе Никодемо, бас

Недеља, 29. октобар, 11.00
Задужбина Илије М. Коларца
ФИЛХАРМОНИЈА МЛАДИХ БОРИСЛАВ ПАШЋАН
Диригент Станко Јовановић
Солисти:
Јулија Матејић, клавир
Александар Арсић, труба

Недеља, 29. октобар, 18.00
Задужбина Илије М. Коларца
ПОБЕДНИЦИ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА ПЕТАР КОЊОВИЋ БЕОГРАД 2000.
НИКОЛА ЂУРИЧАНИН, виолина
ТЕОДОРА НИКОЛИЋ, виолончело
ИРИНА БАЗИК, клавир
ДАНИЕЛ ЧУРКОСКИ, клавир
СЕНКА НОВАК, виолина
СНЕЖАНА МИЛИЋЕВИЋ, виолончело
СТАНКО МАДИЋ, виолина

Понедељак, 30. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
Диригент Александар Павловић
Солисти:
Сандра Белић, виолончело
Драган Лазић, обоа
Ненад Маринковић, фагот
Ненад Јанковић, фагот
Смиљка Исаковић, чембало

Уторак, 31. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР УМЕТНИЧКОГ АНСАМБЛА ВОЈСКЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ
Диригент Владимир Милић
Солисти:
Јован Колунџија, виолина
Људмила Грос, сопран
Тања Обреновић, мецосопран
Славко Николић, тенор
Миодраг Јовановић, бас

 

Среда, 1. новембар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ЏОАНА МЕКГРЕГОР, клавир

 

Четвртак, 2. новембар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ХОР ГЛИНКА ДРЖАВНЕ АКАДЕМСКЕ КАПЕЛЕ САНКТ ПЕТЕРБУРГА
Диригент Владислав Чернушенко

 

Петак, 3. новембар, 17.30
Задужбина Илије М. Коларца
СЕЋАЊЕ НА МИРОСЛАВА ЧАНГАЛОВИЋА
Промоција књиге Душана Трбојевића Казивања Мирослава Чангаловића
Учествују: Душан Трбојевић, Предраг Тасовац, Живан Сарамандић, Борис Петроње

Субота, 4. новембар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ГУНИЛА СУСМАН, клавир

 

Недеља, 5. новембар, 20.00
Сава Центар
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Зубин Мехта

 

32. Бемус - Ко је ко

САВЕТ
Александар Павловић, председник
Александра Ивановић
Едуард Иле
Љубиша Јовановић
Ана Котевска
Даринка Матић-Маровић
Милан Михајловић
Бранка Цвејић
Александар Шандоров

 

УМЕТНИЧКО ВЕЋЕ
Ивана Тришић, председник
Дејан Деспић
Љубиша Јовановић

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Светогорска бб
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 4039182
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan