29. Бемус / 1997.

Петак 3. октобар
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА
Сава Центар у 20 ч.
ФРАНЦУСКИ НАЦИОНАЛНИ ОРКЕСТАР
диригент: ШАРЛ ДИТУА
солиста: МИШЕЛ ДАЛБЕРТО, клавир
Дебиси : Мала свита
Шуман : Клавирски концерт
Стравински : Посвећење пролећа
(Концерт реализован у сарадњи са Француским радијом
Министарством иностраних послова Француске, AFAA
и Sarfati Productions)

Субота 4. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 11 ч.
ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ШКОЛЕ ЗА МУЗИЧКЕ ТАЛЕНТЕ, Ћуприја
диригент: Биљана Радовановић
Солисти: Алекса Алексић, Ана Миљковић, Гордан Трајковић, виолине

Субота 4. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 2О ч.
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ ХОР
Диригент: Владимир Марковић
ВЕЧЕ ДУХОВНЕ И АСТРАЛНЕ МУЗИКЕ
Чесноков, Кедров, Коваљевски
Радовановић : "Сазвежђа", за 12 гласова, звучно-светлеће кугле, електронику и мизансцен
(поруџбина БЕМУС-а)

Недеља 5. октобар
Атријум Народног музеја у 11 ч.
НАРОДНО СТВАРАЛАШТВО

Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
АЛЕКСАНДАР СЕРДАР , клавир
Бах-Бузони : Чакона
Бетовен: Апасионата
Брамс: Интермеца оп. 117

Понедељак 6. октобар
Атријум Народног музеја у 20 ч.
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР МУЗИЧКЕ ОМЛАДИНЕ МАКЕДОНИЈЕ
диригент: ВАЊА НИКОЛОВСКИ-ГУМАР
солисти: СЛАВИЦА ПЕТКОВСКИ-ГАЛИЋ, сопран
ПАВЛЕ ГЕРЧИКОВ, бас
Јован Каровски, чембало; Владимир Јачев, глумац
Перголези : СЛУЖАВКА ГОСПОДАРИЦА

Уторак 7. октобар
Атријум Народног музеја у 20 ч.
САВРЕМЕНА СРПСКА МУЗИКА
Академски камерни хор "COLLEGIUM MUSICUM"
Београдски гудачки оркестар ''ДУШАН СКОВРАН''
диригент: Даринка Матић маровић
Камерни оркестар "CAMERATA ACADEMICA"
диригент: Иштван Варга
солиста: Љубиша Јовановић, флаута

 

Среда 8. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
СВЕТЛАНА СЕРДАР, мецосопран
АЛЕКСАНДАР СЕРДАР , клавир
СОЛО ПЕСМЕ
Брамс, Шуберт , Штраус, Чајковски, Росини

Среда 8. октобар
Народно позориште у 20 ч.
ПЕКИНШКА ОПЕРА ИЗ ЈАНТАИА (Кина)
Девет певачко-играчких комада

Четвртак 9. октобар
Народни музеј у 20 ч.
ЖОЕЛ ЛЕАНДР, контрабас
ПАСКАЛ КОНТЕ , хармоника (Француска)
Шелзи, Кејџ, Глобокар, Леандр, Конте
(Концерт реализован у сарадњи са Француским културним центром )

Петак 10. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
АНСАМБЛ ЗА СТАРУ МУЗИКУ "THE KING'S NOYSE"
(Сједињене Америчке Државе)
Уметнички руководилац: Дејвид Даглас
Солиста: Елен Харгис , сопран
Програм: "The Queen's Delight"
(енглеске баладе XVII века)

Субота 11. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 11 ч.
ЛАУРЕАТИ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА "ПЕТАР КОЊОВИЋ"
Драган Ђорђевић
Немања Марјановић
Катарина Јовановић
Милош Михајловић
Марија Мисита
Иван Китановић

Субота 11. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
ИРЕНА ГРАФЕНАУЕР, флаута
СИЛКЕ АВЕНХАУС, клавир (Немачка)
Шуберт : "Осушено цвеће", варијације
Шулхоф : Соната
(прво извођење у Београду)
Пуленк : Соната
Јаначек : Клавирска соната "1. октобар 1905."
Франк : Соната А-дур

Субота 11. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 22,30 ч.
КЛАВИРСКИ ТРИО "ОПУС 8" (Немачка)
Михаел Хаубер, клавир Екхард Фишер, виолина
Марио Де Секонди, виолончело
Гости: Иб Хаусман
кларинет Бруно Шнајдер, хорна
Брамс :
Клавирски трио оп.8;
Трио са кларинетом оп.114
Трио са хорном оп.40
(Концерт реализован у сарадњи са Гете инстутутом )

Недеља 12.октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 11 ч.
МУЗИЧКА ОМЛАДИНА БЕМУС -у
Драган Ђорђевић
Ксенија Зечевић
Наташа Митровић

Недеља 12.октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
АНДРЕЈ ГАВРИЛОВ, клавир
Бетовен : 32 варијације це-мол
Шуман : Лептири
Скрјабин : Прелиди
Шопен : Четири баладе

Понедељак 13. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
диригент: ЕМИЛ ТАБАКОВ (Бугарска)
солисти:
КСЕНИЈА ЈАНКОВИЋ
КРИСТОФ РИХТЕР, виолончела
Христић: " Охридска легенда", Свита бр.1
Кленгел: Концерт за два виолончела
Холст: "Планете"

Понедељак 13. октобар
Народни музеј у 22,30 ч.
ДУО БОКЕРИНИ (Немачка)
КСЕНИЈА ЈАНКОВИЋ, КРИСТОФ РИХТЕР, виолончела
Бокерини : Соната Це-дур
Деспић : Музичка недеља оп.123
(премијерно извођење)
Џоплин : Регтајми

Уторак 14. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
Камерни оркестар
I SOLISTI DI BOLOGNA (Италија)
диригент: РОДОЛФО БОНУЧИ
солисти: АЛЕСАНДРО ДЕ ЛУКА, клавир
РОДОЛФО БОНУЧИ , виолина

Среда 15. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
ГУДАЧИ СВЕТОГ ЂОРЂА
диригент: ПЕТАР ИВАНОВИЋ
солисти:
ИРЕНА ГРАФЕНАУЕР, флаута
ПРЕДРАГ ИВАНОВИЋ, хорна

Среда 15. октобар
Биоскоп "Rex" у 21,30 ч.
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ МАЈСТОРА ПЕДРА
Мултимедијални пројекат
Музика: Мануел Де Фаља
Адаптација и режија: Бојана Цвејић
Асистент режије: Ксенија Крнајски
Диригент: ПРЕМИЛ ПЕТРОВИЋ
Солисти:
КАТАРИНА ЈОВАНОВИЋ
РАДМИЛО ПЕТРОВИЋ
СРЂАН ЂОРЂЕВИЋ

Четвртак 16. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
ГИДОН КРЕМЕР, виолина
ВАЛЕРИЈ АФАНАСЈЕВ, клавир

Петак 17. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 20 ч.
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ''ДУШАН СКОВРАН''
диригент: ЛУЦ КЕЛЕР (Немачка)
солиста: ЉУДМИЛА ГРОС , сопран

Субота 18. октобар
Народно позориште у 19,30 ч.
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА, Београд

Г. Доницети: "АНА БОЛЕН" (премијера)
диригент: ДЕЈАН САВИЋ
солисти: ГОРДАНА ТОМИЋ, ЈАДРАНКА ЈОВАНОВИЋ
режисер: Радослав Дорић
сценограф: Александар Златковић
костимограф: Божана Јовановић

Субота 18. октобар
Биоскоп "Реx" у 22 ч.
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ МАЈСТОРА ПЕДРА (реприза)

Недеља 19. октобар
Задужбина Илије М. Коларца у 2О ч.
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈЕ СРБИЈЕ
диригент: МЛАДЕН ЈАГУШТ
солисти:
МАРГАРЕТ ЧОКЕР
ШТЕФАНИЈА КАЛУЖА
ЏОРЏ ЛИВИНГС
ЧЕЈЕН ДЕЈВИДСОН

Ф. Менделсон: "ИЛИЈА", ораторијум

29. Бемус - Ко је ко

САВЕТ
Александар Павловић, председник
Константин Бабић
Дејан Деспић
Едуард Иле
Даринка Матић-Маровић
Миодраг Павловић
Вера Стојановић
Бранка Цвејић

 

УМЕТНИЧКО ВЕЋЕ
Ивана Тришић, председник
Светислав Божић
Љубиша Јовановић

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Светогорска бб
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 4039182
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan