28. Бемус / 1996.

Недеља, 6. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
СТИВЕН БАРЛОУ, диригент (Велика Британија)
ЈАСМИНКА СТАНЧУЛ, клавир

Понедељак, 7. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ ПАРИЗИ
Тери Бродар, виолина
Жан-Мишел Берет, виолина
Доминик Лобе, виола
Жан-Филип Мартињони, виолончело
Клер Дезер, клавир (Француска)

 

Уторак, 8. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
КСЕНИЈА МИЛОШЕВИЋ, виолина
ИСТРА ПЕЧВАРИ, клавир

Уторак, 8. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ ТРИО ГОЛДБЕРГ
Маја Јокановић, виолина
Дејан Млађеновић, виола
Иштван Варга, виолончело
ЈАСМИНКА СТАНЧУЛ, клавир

Уторак, 8. октобар у 20.ч
Задужбина Илије М. Коларца
РИТА КИНКА, клавир

Среда, 9. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
АНСАМБЛ ЕУРОПА ГАЛАНТЕ
Уметнички руководилац ФАБИО БЈОНДИ, виолина

Среда, 9. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
БЕОГРАДСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ LES BACCHANALES
Љубиша Јовановић, флаугта
Ненад Мирковић, обоа
Драган Петровић, кларинет
Горан Маринковић, фагот
Предраг Ивановић, хорна

Среда, 9. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
МИЛОШ МИХАЈЛОВИЋ, клавир

Четвртак, 10. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
СВЕТЛАНА ВРАНИЋ, сопран
Ивана Стоковић, клавир
ДЕЈАН МАКСИМОВИЋ, тенор
Љубица Грујић, клавир

Четвртак, 10. октобар у 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
Лауреати Међународног такмичења Музичке омладине 1996.
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
ПЕТАР ИВАНОВИЋ, диригент
ДЕЈАНА ГОЛОЧЕВАЦ, виолина
МАРИЈА ШПЕНГЛЕР, виолина

Петак, 11. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Лауреати Међународног такмичења Петар Коњовић
ХАНА БАТИНИЋ, сопран
ОЛИВЕРА РАДМАНОВИЋ, клавир

Петак, 11. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
РОБЕРТО АУСЕЛ, гитара (Аргентина – Француска)

Петак, 11. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РТС
ЈУРИЈ АЛИЈЕВ, диригент (Русија)
ВЛАДИМИР ЦВИЈИЋ, клавир
КАРОЉ МОЧАРИ, клавир (Мађарска)
ОЛГА САВОВИЋ, мецосопран
ДЕЈАН ПЕШИЋ, тенро
МИОДРАГ ЈОВАНОВИЋ, баритон
ЖИВАН САРАМАНДИЋ, бас

Субота, 12. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Kоларца
Лауреати међународног такмичења Петар Коњовић
МАРТА ВЕЈСЕЛИ, клавир
МАРИЈА ЂУРЂЕВИЋ, харфа
ТАЊА ВЕЉКОВИЋ, флаута

Субота, 12. октобар у 11 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ФИЛХАРМОНИЈА МЛАДИХ БОРИСЛАВ ПАШЋАН
НЕБОЈША ЦВИЈАНОВИЋ, диригент
БИЉАНА КИТАНОВИЋ, виолина
ОГЊЕН ПОПОВИЋ, кларинет

Субота, 12. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
САФРИ ДУО
Уфе Савери, удараљке
Мортен Фрис, удараљке

Недеља, 13. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. коларца
Лауреати Међународног такмичења Петар Коњовић
СУЗАНА ШУВАКОВИЋ, сопран
НАТАША ЈОВИЋ, мецосопран
МИРЈАНА КРШЉАНИН, клавир

Недеља, 13. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ЛЕИФ СЕГЕРСТАМ, диригант
ПИА СЕГЕРСТАМ, виолончело (Финска)

 

Понедељак, 14. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
Победник Натпевавања XXXI Мокрањчевих дана
ХОР БИНИЧКИ, Лесковац
ШЕРИФ ДАМАЏИЋ, диригент

Понедељак, 14. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
АЛЕКСАНДАР ПАВЛОВИЋ, диригент
НАТАША ВЕЉКОВИЋ, клавир
ГОРДАНА МАТИЈЕВИЋ НЕДЕЉКОВИЋ, виолина

Уторак, 15. октобар 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР МАКЕДОНСКЕ РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈЕ
ПЛАМЕН ЂУРОВ, диригент (Бугарска)
КИРИЛ РИБАРСКИ, тромбон

Уторак, 15. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ СЕКСТЕТ МИНХЕНСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ (Немачка)
Сретен Крстић и Масако Шиное, виолине
Анемари Биндер и Волфганг Берг, виоле
Штефан Хаг и Томас Руге, виолончела

Среда, 16. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ВЛАДИМИР СПИВАКОВ, виолина
СРЕГЕЈ БЕЗРОДНИ, клавир (Русија)

Четвртак, 17. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Концерт младих лауреата (Македонија)
Пијанисти КОСТАДИН ДЕЛИНИКОЛОВ, ИРИНА НАУМОВСКА, ИВИЦА НАСТЕВСКИ, ЕЛЕНА АТАНАСОВА, НИНА КОСТОВА, МАРИЈА ГОШЕВСКА, ТИНА НИШПАЛ, СИМОН ТРПЧЕСКИ

Четвртак, 17. октобар у 22.30
Атријум Народног музеја
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ САЛОМОН (Велика Британија)
Сајмон Стендиџ, виолина
Микаела Комберти, виолина
Тревор Џоунс, виола
Џенифер Ворд Кларк, виолончело

Четвртак, 17. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
25 ГОДИНА АКАДЕМСКОГ ХОРА COLLEGIUM MUSICUM
ДАРИНКА МАТИЋ МАРОВИЋ, диригент

Петак, 18. октобар у 20 ч.
Сава центар
ФЕСТИВАЛСКИ ОРКЕСТАР БРЕШЕ И БЕРГАМА
АГОСТИНО ОРИЦИО, диригент (Италија)
МСТИСЛАВ РОСТРОПОВИЧ, виолончело

28. Бемус - Ко је ко

САВЕТ
Александар Павловић, председник
Константин Бабић
Дејан Деспић
Едуард Иле
Даринка Матић-Маровић
Миодраг Павловић
Вера Стојановић
Бранка Цвејић

 

УМЕТНИЧКО ВЕЋЕ
Ивана Тришић, председник
Светислав Божић
Љубиша Јовановић

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Светогорска бб
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 4039182
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan