Претрага

9. Бемус / 1977.

7. октобар, 20.00, Велика дворана Дома Синдиката
Свечано отварање
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
МЕШОВИТИ И ДЕЧЈИ ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
ХОР ТЕМИШВАРСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ БАНАТУЛ (РУМУНИЈА)
Диригент Живојин Здравковић
Солисти:
Шила Армстронг, сопран (Велика Британија)
Кенет Боуен, тенор (Велика Британија)
Џон Ширли-Верк, баритон (Велика Британија)

Бенџамин Бритн: Ратни реквијем

8. октобар, 19.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
Ђузепе Верди: Аида, опера у 4 чина
Либрето А. Гисланцони
Превео Ст. Бинички
Диригент Богдан Бабић
Сценограф Владимир Маренић
Костимограф Љиљана Драговић
Концертмајстори С. Грбић и Б. Варга

9. октобар, 11.00, Галерија фресака
ХОР МЛАДИХ ДР ВОЈИСЛАВ ВУЧКОВИЋ
Диригент Радојица Милосављевић

9. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КВАРТЕТ ВИЛНУС
Аудроне Вајњунајте, прва виолина
Пјатрас Кунце, друга виолина
Донатас Каткус, виола
Аугустинас Васиљаускас, виолончело

9. октобар, 22.30, Народни музеј
СРЕТЕН КРСТИЋ, виолина

Јохан Себастијан Бах: Соната бр. 1 гe-мол
Ежен Исај: Соната бр. 3 оп. 27 Балада
Николо Паганини: Варијације на тему Нел цор пиу нон ми сенто Ђ. Росинија

10. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ИТАЛИЈАНСКЕ РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ
Диригент Габријеле Феро

Луиђи Керубини: Симфонија дe-мол

Феликс Менделсон: Симфонија бр. 5 дe-мол Реформацијска

10. октобар, 22.30, Народни музеј
??? АНСАМБЛ ЗА СТАРУ МУЗИКУ (БАКФАРК КОНСОРТ ЈЕ ОТКАЗАН)

11. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КРИСТИНА ОРТИЗ, клавир (Бразил)
програм???

11. октобар, 22.30, Народни музеј
КАМЕРНИ АНСАМБЛ PRO MUSICA
Диригент Ђура Јакшић
Солиста Ферн Рашковић, виолина

12. октобар, 20.00, Народно позориште
БАЛЕТСКИ АНСАМБЛ ФЕЛИКСА БЛАСКЕ
Кореографија Феликс Бласка
Сценографија Маниел Бернар
Костими Бернадет Муза

12. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКИ ТРИО
Андреја Прегер, клавир
Александар Павловић, виолина
Виктор Јаковчић, виолончело

13. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РТБ
Диригент Младен Јагушт
Солиста Ферн Рашковић, виолина

13. октобар, 22.30, Народни музеј
СЛОВЕНСКИ ОКТЕТ
Јоже Корес и Данило Чадеж, први тенори
Божо Грошељ и Петар Амброж, други тенори
Тоне Козлевчар и Андреј Штрукељ, баритони
Маријан Штефанчич и Петар Чаре, басови

14. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КАМЕРНИ АНСАМБЛ АКАДЕМИЈЕ ST. MARTIN IN THE FIELDS
Јона Браун и Малколм Лачем, виолине
Стивн Синглс и Ентони Џенкинс, виоле
Кенет Хит и Денис Вигеј, виолончела

14. октобар, 22.30, Народни музеј
КОНСТАНТИН КОЦИОЛИС, гитара (Грчка)

15. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ВЕЧЕ СТАРЕ ИНДИЈСКЕ МУЗИКЕ
Рави Шанкар, ситар
Ала Ракха, табла

15. октобар, 22.30, Народни музеј
ОЛИВЕРА ЂУРЂЕВИЋ, чембало

16. октобар, 11.00, Галерија фресака
ИЗВОРНА НАРОДНА МУЗИКА
Концертно посело певача, свирача и казивача из Србије, Македоније, Црне Горе, Босанске Крајине, Лике, Херцеговине, Славоније, Далмације и Истре.
Стручно руководство: Драгослав Девић

16. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент и солиста: Хенрик Шеринг, виолина
Солиста: Јован Колунџија, виолина

Волфганг Амадеус Моцарт: Концерт за виолину и оркестар бр. 3 Гe-дур
/// Концерт за виолину и оркестар бр. 5 А-дур
Солиста Хенрик Шеринг, виолина

Јохан Себастијан Бах: Концерт за две виолине и оркестар дe-мол

17. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ТОКИО МЕТРОПОЛИТЕН ОРКЕСТАР
Диригент: Акео Ватанабе
Солиста: Шизука Ишикава, виолина

Хектор Берлиоз: Увертира оп. 9 Римски карневал
Тору Такемицу: Реквијем за гудаче
Феликс Менделсон: Концерт за виолину и оркестар оп. 64 е-мол
Јан Сибелијус: Симфонија бр. 2 оп. 43 Дe-дур

17. октобар, 22.30, Коларчев народни универзитет
ХЕНРИК ШЕРИНГ, виолина
Клавирска сарадња???

ВЕЧЕ СОНАТА

18. октобар, 22.30, Народни музеј
КАМЕРНИ АНСАМБЛ СВЕТА СОФИЈА
Диригент Тома Прошев

Драгослав Ортаков: Eptameron delta
Алојз Среботњак: Lamento
Вук Куленовић: Voces nocturnae III – прво извођење
Тома Прошев: Лето господово

19. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР УМЕТНИЧКОГ АНСАМБЛА ЈНА
Диригент Ангел Шурев
Солиста Павица Гвоздић, клавир
Вокални солисти: Радмила Смиљанић, сопран, Александра Ивановић, мецосопран, Мирослав Чангаловић, бас

Рудолф Бручи: Интрада

Лудвиг ван Бетовен: Концерт за клавир и оркестар бр. 4

Рудолф Бручи: Поздрав свету, кантата за соилисте, рецитаторе, хор и оркестар

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search