Претрага

34. Бемус / 2002.

Уторак, 1. октобар, 20.00, Сава центар
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
КВАРТЕТ КРОНОС
Дејвид Херингтон, виолина
Џон Шерба, виолина
Хенк Дат, виола
Џенифер Калп, виолончело

Среда, 2. октобар – Четвртак, 17. октобар, 11-14 и 16-20, Педагошки музеј
ИЗЛОЖБА БЕМУСА 2002.
ХИПЕРТЕКСТУАЛНЕ ЕX-ТЕНЗИЈЕ МУЗИКЕ
Аутор Бојана Цвејић

Среда, 2. октобар, 20.00, Народно позориште
ПЕКИНШКА ОПЕРА
Одломци из пет кинеских класичних дела

1.    Borba u zmajevoj palati iz opere Putovanje na zapad
Majmunski kralj – Wang Donghua

2.    Reka Qiu
Chen Miaochang – Zhang Ping
Stari čamdžija – Wu Jianping
Bubnjar – Wu Huandong

3.   Bitka kod Han Jin Kou iz opere Romansa tri kraljevstva
Guan Yu – Yuan Xiaohai
Liu Bei – Zhu Baoguang

4.   Dvoboj u Mračnom konačištu iz San Cha Kou
Ren Tanghui – Wang Yubo
Liu Lihua – Wang Wenjin

5.   Morski biser iz opere Biseri sa Duginog mosta
Lingbo – Yang Jieyi

Четвртак, 3. и Субота, 5. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС
Ратни реквијем
Режија Дерек Џарман
Музика Бенџамин Бритн

Четвртак, 3. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ДИЈАЛОГ ИСТОК-ЗАПАД – Међународни пројекат
Гудачки оркестар и оријентални ансамбл
Ами Фламер, виолина
Кудси Ергунер, нај

Петак, 4. и Недеља, 6. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Клаудио Монтеверди: Крунисање Попеје, опера у три чина са прологом

Петак, 4. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
СНЕЖАНА САВИЧИЋ, сопран
Љубица Грујић, клавир

Franc Šubert: Du bist die Ruh (Ti si moj mir, stihovi F. Rikert) D. 776
///        Gretchen am Spinnrade (Greta za vretenom, stihovi J. V. Gete) D. 118
Franc List: S'il est un charmant gazon (Kako je lepa trava, stihovi V. Igo – Pesme sutona)
///    Comment, disaient-ils (Kako su govorili, stihovi V. Igo – Zraci i senke)
///    Oh! Quand je dors (Oh! Kada spavam, stihovi V. Igo – Zraci i senke)
Dimitrije Golemović: Nit ja spavam (Narodna pesma iz Bosne)
Aleksandar S. Vujić: Imala majća (Narodna pesma iz Istočne Srbije)

Stanko Šepić: Trag (stihovi M. Crnjanski)
Sergej Rahmanjinov:  Ne pevaj, lepotice op. 4 br. 4 (stihovi A. Puškin)
///        Ovde je dobro op. 21 br. 7 (stihovi G. A. Galinoj)
///        Vokaliza op. 34 br. 14
Vinćenco Belini: Ah, non credea mirarti, rečitativ i arija Amine iz II čina opere Mesečarka

Субота, 5. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
КЛАВИРСКИ ДУО МАРТА АРГЕРИЧ
/АЛЕКСАНДАР РАБИНОВИЧ-БАРАКОВСКИ

Недеља, 6. октобар, 11.00, Задужбина Илије М. Коларца
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ
Диригент Јанош Фирст
Владимир Милошевић, клавир

Недеља, 6. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
Сања Бизјак, клавир

Недеља, 6. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ИТАЛИЈАНСКИ КВИНТЕТ
Бруно Канино, клавир
Габријеле Пјеранунци, виолина
Франческо Фјоре, виола
Роко Филипини, виолончело
Франко Петраки, контрабас

Понедељак, 7. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
МИНА ЗАКИЋ, виолончело
Зоран Петровић, клавир

Понедељак, 7. октобар, 20.00, Сава центар
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Александар Рабинович-Бараковски
Марта Аргерич, клавир

Уторак, 8. и Среда, 9. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Габријел Форе: Реквијем оп. 48

Уторак, 8. октобар, 20.00, Сава центар
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ФРАНКФУРТСКОГ РАДИЈА
Диригент Хју Волф
Даишин Кашимото, виолина

Среда, 9. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
ЗАГРЕБАЧКИ КЛАВИРСКИ ТРИО
Сребренка Пољак, клавир
Мартин Драушник, виолина
Павле Зајцев, виолончело

Среда, 9. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
КСЕНИЈА ЈАНКОВИЋ, клавир
ЗИЛКЕ АВЕНХАУЗ, клавир

Алфред Шнитке: Свита у старом стилу
Pastorala
Balet
Menuet
Fuga
Pantomima

Јоханес Брамс: Соната за виолончело и клавир бр. 1 оп. 38 е-мо
Allegro non troppo
Allegro quasi minuetto
Allegro

Милоје Милојевић: Легенда о Јефимији оп. 25 (према песми Милана Ракића)

Сергеј Рахмањинов: Соната за виолончело и клавир оп. 19 г-мол

Lento – Allegro moderato
Allegretto scherzando
Andante
Allegro mosso

Четвртак, 10. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
СТАНКО МАДИЋ, виолина
Истра Печвари, клавир

Четвртак, 10. октобар, 20.00, Битеф театар
НАРЦИС И ЕХО, камерна опера – Премијера
Музика Ања Ђорђевић
Либрето Марија Стојановић
Редитељ Алиса Стојановић
Костимограф Зора Мојсиловић-Попоавић
Сценограф Саша Ивановић

Петак, 11. и Субота, 12. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Бенџамин Бритн: Окрет завртња, опера у два чина са прологом

Петак, 11. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ДЕЈАН СИНАДИНОВИЋ, клавир

Петак, 11. октобар, 22.30, Задужбина Илије М. Коларца
БАЛКАНСКА КАМЕРНА АКАДЕМИЈА – Међународни пројекат
Уметничко вођство Огњен Поповић, кларинет

Субота, 12. октобар, 14.00 и 17.00, Народно позориште – Сцена Раша Плаовић
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ ИЗ БУДИМПЕШТЕ
Бела Барток: Дрвени принц, пантомима у једном чину
Игор Стравински: Петрушка, бурлескни призори у четири сликe

Субота, 12. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ СРБИЈЕ
Диригент Милен Начев
Ксенија Јанковић, виолончело

Субота, 12. октобар, 22.30, Задужбина Илије М. Коларца
ВЕСНА СТАНКОВИЋ, виолина
САНДРА БЕЛИЋ, виолончело

Недеља, 13. октобар, 14.00 и 17.00, Народно позориште – Сцена Раша Плаовић
ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТЕ ИЗ БУДИМПЕШТЕ
Петар Иљич Чајковски: Крцко Орашчић, музичка пантомима

Недеља, 13. октобар, 20.00, Атријум Народног музеја
ПОЛИФОНИЈА БАЛКАНА – Концерт традиционалне музике
Селектор Димитрије Големовић

Понедељак, 14. и Уторак, 15. октобар, 18.00, Дворана Културног центра Београда
ФИЛМСКИ БЕМУС – TV ARTE
Хектор Берлиоз: Фаустово проклетство

Понедељак, 14. октобар, 20.00, Катедрала Блажене Дјевице Марије
МАРТИН ШТЕФАН, оргуље

Ditrih Bukstehude: Preludijum i fuga fis-moll

Johan Sebastijan Bah: Tokata i fuga BWV 540 F-dur
///        Koral O Mensch bewein dein... BWV 622

Sezar Frank: Preludijum, fuga i varijacije op. 18 h-moll

Leon Belman: Gotska svita (Suite gothique)
Introduction-Choral
Menuet gothique
Prière a Notre Dame
Toccata

Improvizacija na temu zadatu od strane publike

Уторак, 15. октобар, 18.00, Свечана сала Скупштине града
ПРВИ ПУТ НА ПОДИЈУМУ БЕМУСА
ДУВАЧКИ КВИНТЕТ КРАЉЕВСКЕ МУЗИЧКЕ АКАДЕМИЈЕ У СТОКХОЛМУ
Аника де Вал, флаута
Пелин Котал, обоа
Роберт Хег, кларинет
Магнус Вестерберг, хорна
Фредрик Екдал, фагот

Уторак, 15. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
МОСКОВСКИ МУШКИ КАМЕРНИ ХОР ХРАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА БЛАЖЕНОГ

 

Стара руска духовна музика
Велика јектенија (вишегласно демествено појање, XВИИ век)
Возбраној војеводје (Кондак Богородици, XВИИ век)
Трисвјатоје, Прокимен, Алилуја (Рано руско вишегласно појање, XВИИ век)
Радујсја, радост твоју воспевају (Кант, XВИИ век)
Руска земља (Напев Тројице-Сергејеве лавре/манастира)

Павел Чесноков: Да исправитсја молитва моја (Из Литургије Пређеосвећених дарова)
солиста Константин Красавин, дискант (13 година)

Франческо Тости: Аве Мариа

Стеван Мокрањац: Херувимска песма и Достојно јест (из Литургије Св. Јована Златоустог)

Добри Христов: У царству твојем

Павел Чесноков: Блажен муж (Псалам 1)

Александар Фрунза: Велича душа моја Господа (Песма Богородице)

Дмитриј Бортњански: Тебе, Бога, хвалим (Духовни концерт)

Руске народне песме
Вечерњи звон
Дванаест разбојника
Није то бела бреза
Стјенка разин
Једнолично звоне прапорци

Васил Титов, ђакон: Многаја љета

Среда, 16. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
Диригент Петар Ивановић
Јулијан Рахлин, виолина

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search