Претрага

33. Бемус / 2001.

Недеља 7. октобар
Атријум Народног музеја 20.00
Српско народно црквено појање и народна музика
Појац ДРАГОСЛАВ ПАВЛЕ АКСЕНТИЈЕВИЋ и АНСАМБЛ ЗАПИС
Миомир Ристић, Небојша Поповић, Дарко Манић - исон
Никола Попмихајлов, Србољуб Остојић - исон, сапојаци
Бојан Ивковић - удараљке
Растко Аксентијевић - жичани инструменти
Дамњан Аксентијевић - исон, исон канонарх
Спасоје Туфегџић - дувачки инструменти

Понедељак 8. октобар
Скупштина града Београда 18.00
"Први пут на подијуму Бемуса"
АНСАМБЛ АРТЕ
Диригент: БИЉАНА РАДОВАНОВИЋ
К. Миљковић: Рондо секвенца ИИИ,
Б. Барток: Дивертименто,
Д. Шостакович: Камерна симфонија оп.110 бис

Понедељак 8. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
Диригент: ПЕТАР ИВАНОВИЋ
Солиста: АЛЕКСАНДАР МАЏАР, клавир
Г. Малер: Adagietto
С. Губајдулина: Интроитус, концерт за клавир и камерни оркестар
В. А. Моцарт: Концерт за клавир бр.21 Ц-дур К 467
Ф. Бриџ: Божићна игра - Сер Роџер де Коверли

Уторак, 9. октобар у 18.00
Скупштина града Београда
»Први пут на подијуму Бемуса«
РОМАН СИМОВИЋ, виолина
РАТИМИР МАРТИНОВИЋ, клавир

Уторак, 9. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
КОРИНТСКИ ТРИО
СТЕФАН МИЛЕНКОВИЋ, виолина
АДАМ НИМАН, виолончело
АНИ АЗНАВУРЈАН, клавир

Среда, 10. октобар у 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ЈАСМИНКА СТАНЧУЛ, клавир

Доменико Скарлати (1685-1757)
Девет соната

Јоханес Брамс (1833-1897)
Соната бр. 2 фис-мол оп. 2
Две рапсодије оп.79

Четвртак 11. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
АКАДЕМСКИ ХОР COLLEGIUM MUSICUM
Диригент: ДАРИНКА МАТИЋ МАРОВИЋ
Светлана Бојчевић-Цицовић, сопран
Снежана Савичић, сопран
Александра Ивановић, мецосопран
Вера Милчић, мецосопран
Радивоје Симић, тенор
Александар Маневски, баритон
Љиљана Несторовка, харфа
Слађана Гајић, клавир.

Четвртак 11. октобар
Атријум Народног музеја 22.30
Дуо ИРЕНА ГРАФЕНАУЕТ, флаута
МАТЕ БЕКАВАЦ, кларинет

Петак 12. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
КАТАРИНА ЈОВАНОВИЋ, сопран
РОБИН БОУМАН, клавир
Ф. Шуберт, Р. Штраус, Д. Деспић, К. Дебиси, Г. Доницети, В. Белини

Петак, 12. октобар
Атријум Народног музеја 22.30
КВАРТЕТ КОДАЈ
Атила Фалвај, виолина
Тамаш Сабо, виолина
Јанош Фехервари, виола
Ђерђ Едер, виолончело

Субота 13. октобар
Задужбина Илије М. Коларца - Музичка галерија 18.00
КОНЦЕРТ ДОБИТНИКА СПЕЦИЈАЛНИХ НАГРАДА НА ТАКМИЧЕЊУ "ПЕТАР КОЊОВИЋ"
Дамир Орашчанин, виолина
Данка Николић, виола
Данијел Петровић, контрабас
Владимир Марковић, виола
Игор Ћетковић, виолончело
Клавирски дуо Данијела Братковић - Јанко Ђоковић

Субота, 13. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР "ДУШАН СКОВРАН"
Диригент: АЛЕКСАНДАР ПАВЛОВИЋ
Солисти:
ИРЕНА ГРАФЕНАУЕР, флаута
МАТЕ БЕКАВАЦ, кларинет

Недеља 14. октобар
Саборна црква 18.00
ДЕЧЈИ ХОР РТС КОЛИБРИ
Диригент: МИЛИЦА МАНОЈЛОВИЋ
ПРОТОЂАКОН РАДОМИР ПЕРЧЕВИЋ, тенор
МИОДРАГ ПЕТРОВИЋ, бас

Недеља 14. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
МИША МАЈСКИ, виолончело
ПАВЕЛ ГИЛИЛОВ, клавир

Недеља 14. октобар
Атријум Народног музеја 22.30
QUINTETTO CAPPELLA NUOVA
Предраг Нововић, барокна виолина
Малоу Меилинк, блокфлаута
Кенет Боман, барокна обоа
Магнус Ланинг, барокно чело
Петер Ленерберг, чембало

Понедељак 15. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
КАМЕРНИ ХОР АЦЦЕНТУС
Диригент: ЛОРАНС ЕКИЛБЕ

Понедељак 15. октобар
Атријум Нарродног музеја 22.30
ФЕСТИВАЛСКИ АНСАМБЛ
Диригент: ПРЕМИЛ ПЕТРОВИЋ
РАЈНЕР ГОЛДБЕРГ, тенор
АЛЕКСАНДРА ПЕТЕРЗАМЕР, алт
Г. Малер / А. Шенберг: Песма о земљи, за тенор, алт и оркестар
(У сарадњи са Гете институтом)

Уторак 16. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
СЕКСТЕТ МИНХЕНСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ
Сретен Крстић, виолина
Масако Шинохе, виолина
Ања Крејнаке, виола
Волфганг Берг, виола
Томас Руге, виолончело
Штефан Хак, виолончело

Среда 17. октобар
Скупштина града Београда 17.00
"Први пут на подијуму Бемуса"
ДРАГАН ЂОРЂЕВИЋ, виолончело
ЈАСНА ТУЦОВИЋ, клави

Среда 17. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 19.00 и 20.30
БЕЧКИ КАМЕНИ ОРКЕСТАР
Весна Станковић, виолина
Ричард Игер, чембало
Ирена Графенауер, флаута
Љубиша Јовановић, флаута
Амихај Фишбах, обоа
Лаура Вукобратовић, труба

Четвртак 18. октобар
Атријум Народног музеја 20.00
ХОР МОНАХА СВЕТОАРХАНГЕЛСКОГ ОПШТЕЖИТЕЉНОГ МАНАСТИРА У КОВИЉУ, У ЕПАРХИЈИ БАЧКОЈ

Четвртак 18. октобар
Атријум Народног музеја 22.30
АНСАМБЛ АРТЕМИС
Ивана Зарић, флаута
Бојан Пешић, обоа
Горан Стојановић, кларинет
Горан Маринковић, фагот
Владимир Васовић, хорна
Радмила Динић, клавир

Петак 19. октобар
Задужбина Илије М. Коларца 20.00
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: ЈОХАНЕС ГОРИЦКИ
РЕНО КАПИСОН, виолина
НЕБОЈША ЖИВКОВИЋ, маримба

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search