Претрага

30. Бемус / 1998.

Субота, 3. октобар, 20.00, Сава Центар
РУСКИ ДРЖАВНИ СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР
Диригент Јевгениј Светланов
Михаил Глинка: Симфонија на две руске теме
Модест Мусоргски: Свитање на реци Москви, уводна музика за оперу Хованшчина (оркестрација Д. Шостакович)
Петар Чајковски: Франческа да Римини, Фантазија према Дантеу оп. 32
Александар Скрјабин: Поема екстазе (Симфонија бр. 4) оп. 54

Недеља, 4. октобар, 11.00, Задужбина Илије М. Коларца
ФИЛХАРМОНИЈА МЛАДИХ БОРИСЛАВ ПАШЋАН
20 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА
Диригент Небојша Степић
Солисти: Станко Мадић, виолина
Ксенија Милошевић, виолина
Јулија Глибовскаја, клавир

Недеља, 4. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ХАГАИ ШАХАМ, виолина
АРНОН ЕРЕЗ, клавир

Понедељак, 5. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ БРИНДИЗИ
Жаклин Шејф, виолина
Патрик Кирнан, виолина
Кети Вилкинсон-Корошунин, виола
Мајкл Стирлинг, виолончело

Уторак, 6. октобар, 20.00, Сава Центар
МОСКОВСКО ДРЖАВНО ПОЗОРИШТЕ КЛАСИЧНОГ БАЛЕТА РУСИЈЕ
Уметничко руководство Наталија Касаткина и Владимир Васиљов
Адолф Адам: Жизела, балет у два чина

Среда, 7. октобар, 20.00, Сава Центар
МОСКОВСКО ДРЖАВНО ПОЗОРИШТЕ КЛАСИЧНОГ БАЛЕТА РУСИЈЕ
Уметничко руководство Наталија Касаткина и Владимир Васиљов
Петар Чајковски: Крцко Орашчић, Балет у два чина и пет слика са прологом и епилогом
Аутори поставке Н. Касаткина и В. Васиљов
Кореографија В. Вајнонен, Н. Касаткина и В. Васиљов
Костимограф Ј. Дворкина

Четвртак, 8. октобар, 20.00, Атријум Народног музеја
ЛАУРЕАТИ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА МУЗИЧКЕ ОМЛАДИНЕ Београд 1998.
ЈОАНА АНДРА, мецосопран
ВЛАДИМИР АНДРИЋ, баритонж
ЛУБАНА АЛ КУНТАР, сопран

Петак, 9. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ДАГОБЕРТО ЛИЊАРЕС, гитара

Субота, 10. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
Диригент Петар Ивановић
Солиста Марија Шпенглер, виолина

Недеља, 11. октобар, 20.00, Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Луц Келер
Солиста Александар Маџар, клавир

Уторак, 13. октобар, 18.00
Задужбина Илије М. Коларца
ЛАУРЕАТИ ВИ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА ПЕТАР КОЊОВИЋ
ГОРДАНА ЋУРГУС, харфа
НЕМАЊА ТРИЧКОВИЋ, гитара
ВАЊА РАДИЋ, флаута

Уторак, 13. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
АНСАМБЛ РЕНЕСАНС

Среда, 14. октобат, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
МЕШОВИТИ ХОР, ДЕЧЈИ ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈЕ СРБИЈЕ
Диригент Младен Јагушт

Јохан Себастијан Бах: Пасија по Јовану

Четвртак, 15. октобар, 18.00
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
ЛАУРЕАТИ VI МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА ПЕТАР КОЊОВИЋ
Гудачки квартет Школе за музичке таленте у Ћуприји
Клавирски дуо Мина Милетић и Татјана Маленовић
Миран Бегић, виолина
Јасна Туцовић, клавир

Четвртак, 15. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
ДУВАЧКИ КВИНТЕТ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ
Диригент Александар Павловић
Солиста Сандра Белић, виолончело

Петак, 16. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
КИНЕСКИ ЦЕНТРАЛНИ АНСАМБЛ ЗА ТРАДИЦИОНАЛНУ МУЗИКУ
Генерални директор Ју Сонглин

Субота, 17. октобар, 11.00
Задужбина Илије М. Коларца
МУЗИЧКА ОМЛАДИНА БЕМУСУ
АЛЕКСАНДАР ТАСИЋ, кларинет
ЈОВАН БОГОСАВЉЕВИЋ, виолина
ВЛАДИМИР МИЛОШЕВИЋ, клавир

Понедељак, 19. октобар, 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ХОР ОБИЛИЋ АКУД БРАНКО КРСМАНОВИЋ
АКАДЕМСКИ КАМЕРНИ ХОР COLLEGIUM MUSICUM
Диригент Даринка Матић Маровић
Солисти:
Вишња Павловић Дракулић, сопран
Владимир Андрић, баритон
Дуња Симић, сопран
Тамара Марковић, алт
Радивој Симић, тенор
Ненад Јаковљевић, бас

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search