Претрага

3. Бемус / 1971.

Четвртак, 7. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Силвија Марковићи, виолина

Петак, 8. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА СЛОВЕНСКОГ НАРОДНОГ ГЛЕДАЛИШЧА – ЉУБЉАНА
Николај Римски-Корсаков: Царска невеста
Опера у четири чина
Либрето по драми Л. А. Меја
Превео Митја Шарабон
Диригент Боро Лесковиц
Редитељ Хинко Лесковшек
Сценограф и костимограф Владимир Жедрински

Субота, 9. октобар, 17.00, Студентски културни центар
Концерт награђеног гудачког квартета на такмичењу младих музичких уметника: ГУДАЧКИ КВАРТЕТ МОСКОВСКОГ КОНЗЕРВАТОРИЈУМА

Субота, 9. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
Свечани концерт победника на такмичењу младих музичких уметника
ЏЕМС КЕМПБЕЛ, кларинет
ГОТФРИД ШНАЈДЕР, виолина
Учествује ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Младен Јагушт

Волфганг Амадеус Моцарт: Концерт за кларинет и оркестар А-дур КВ 622

Едуард Лало: Концерт за виолину и оркестар eф-мол

Субота, 9. октобар, 23.00, Народни музеј
ПРАШКИ МАДРИГАЛИСТИ
Уметничко руководство Мирослав Венхода
Др Лудмила Бенешова
Милада Јирглова, сопран
Јитка Чехова, сопран
Зузана Матоушкова, мецосопран
Станислава Хрушкова, алт
Јарослав Томанек, тенор
Павел Јуркович, баритон
Јозев Живота, баритон
Вратислав Виницки, бас
Јана Новакова, блок флаута, крумхорн, псалтеријум
Павел Јуркович, блок флаута, крумхорн, фидл, лаута
Викторија Медкова, блок флаута, крумхорн, цимбал
Петр Кристијан, виолина
Милан Пуклицки, виолина
Михал Војћеховски, виолончело
Мирослав Венхода, огрлпортатив, чембалино

Недеља, 10. октобар, 11.00, Дворана Дома синдиката
ПЈЕР КОШЕРО, оргуље
РОЖЕ ДЕЛМОТ, труба

Недеља, 10. октобар, 20.00, Народно позориште
ПРВИ КАМЕРНИ БАЛЕТСКИ АНСАМБЛ ИЗ ЊУЈОРКА
Чарлс Бенет
Рут Ен Кесун
Џенис Громан
Дејвид Хичкок
Сара де Луис
Мерџори Масман
Флеминг Халби
Нилс-Ејк Хегбом

Понедељак, 11. октобар, 17.00, Дворана Београдске филхармоније
Трибина награђених
АНАСТАЗИЈА БОЖИКОВА, сопран
Ладислав Палфи, клавир

Понедељак, 11. октобар, 20.00, Дворана Дома синдиката
НАЦИОНАЛНИ ОРКЕСТАР ФРАНЦУСКЕ РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ
Диригент Жан Мартинон
Солиста Мишел Бероф, клавир

Понедељак, 11. октобар, 23.00, Фалерија фресака
Реситал старе српске поезије и духовне музике
БЕОГРАДСКИ МАДРИГАЛИСТИ
Диригент Душан Миладиновић
Солисти:
Милица Миладиновић, мецосопран
Жарко Цвејић, бас
рецитатори

Уторак, 12. октобар, 17.00, Дворана Студентског културног центра
Вече југословенских композитора
БЕОГРАДСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ
Миодраг Азањац, флаута
Егон Готвалд, обоа
Ернест Ачкун, кларинет
Маријан Болфан, фагот
Стјепан Рабузин, хорна

Уторак, 12. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Петар И. Чајковски: Евгеније Оњегин, лирске сцене у три чина (седам слика)
Текст по Пушкину Модеста Чајковског
Превод Милоја Милојевића
Диригент Оскар Данон
Редитељ Фридрих Шрам
Сценограф Миомир Денић
Костимограф Мира Глишић

Среда, 13. октобар, 17.00, Дворана Београдске филхармоније
Трибина награђених
ОЛГА ЂОКИЋ, сопран
Ружица Савић, клавир

Среда, 13. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Гаетано Делогу
Солиста Жан-Жак Канторов, виолона

Среда, 13. октобар, 23.00, Галерија фресака
ИЗВОРНА НАРОДНА МУЗИКА СРБИЈЕ
Вокални и инструментални солисти и ансамбли: Драгачево, Рудник, Лесковачко Поморавље, Сврљиг, Неготинска крајина, Хомоље, Мачва, Долово, Космај, Соко Бања, Косово

Четвртак, 14. октобар, 17.00, Дворана Студентског културног центра
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ ИЗ ТОКИЈА
Јошио Уно, виолина
Тадаши Хори, виолина
Кунио Оку, виола
Јун Онозаки, виолончело

Четвртак, 14. октобар, 20.00. Коларчев народни универзитет
ХАЛИНА ЧЕРНИ ШТЕФАНСКА, клавир

Петак, 15. октобар, 17.00, Дворана Београдске филхармоније
ЕВА НОВШАК ХОУШКА, мецосопран
Љубо Ранчигај, клавир

Петак, 15. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДРЖАВНИ СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР СССР
Диригент Евгениј Светланов
Солиста Јован Колунџија, виолина

Субота, 16. октобар, 17.00, Коларчев народни универзитет
МОСКОВСКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент Рудолф Баршај

Субота, 16. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Ђакомо Пучини: Тоска, музичка драма у три чина
Либрето по драми Викторијена Сардуа написали Л. Илика и Ђ. Ђакоза
Превод Милана Димовића
Диригент Борислав Пашћан
Редитељ Младен Сабљић
Сценограф Владимир Маренић
Костимограф Милица Бабић

Субота, 16. октобар, 23.00, Народни музеј
АНСАМБЛ MUSICA ANTIQUA
Диригент Бернхард Клебел

Недеља, 17. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ХОР И ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Боривоје Симић
Солисти:
Ирина Арсикин, сопран
Александра Ивановић, алт
Ханс-Јоахим Роч, тенор – Евангелист
Драган Лаковић, баритон – Петар
Лазар Ивков, бас – Исус

Понедељак, 18. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Жак Хутман
Солиста Андре Навара, виолончело

Уторак, 19. октобар, 20.00, Народно позориште
БАЛЕТ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search