Претрага

28. Бемус / 1996.

БЕОГРАДСКЕ МУЗИЧКЕ СВЕЧАНОСТИ 1996.

Понедељак, 7. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ ПАРИЗИ
Тери Бродар, виолина
Жан-Мишел Берет, виолина
Доминик Лобе, виола
Жан-Филип Мартињони, виолончело
КЛЕР ДЕЗЕР, клавир (Француска)

Роберт Шуман (1810-1856): Квинтет за клавир и гудаче оп. 44 Ес-дур (1842)
Allegro brillante
In modo d'una marcia. Un poco largamente
Scherzo. Molto vivace
Finale. Allegro ma non troppo

Сезар Франк (1822-1890): Квинтет за клавир и гудаче eф-мол (1879)
Molto moderato quasi lento
Lento con molto sentimento
Allegro non troppo ma con fuoco


Недеља, 6. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
СТИВЕН БАРЛОУ, диригент (Велика Британија)
ЈАСМИНКА СТАНЧУЛ, клавир

Јосип Славенски (1896-1955): Балканофонија, симфонијска свита оп. 10 (1928)
Српска игра
Албанска песма
Игра турских дервиша
Грчка песма
Румунска игра
Моја песма
Бугарска игра

Лудвиг ван Бетовен (1770-1827): Концерт за клавир и оркестар бр. 1 оп. 15 Цe-дур (1795)
Allegro con brio
Largo
Rondo – Allegro scherzando

Ралф Вон Вилијемс (1872-1958): Симфонија бр. 6 е-мол (1944-1947) – Прво извођење у Београду
Allego
Moderato
Scherzo – Allegro vivace
Epilog – Moderato


Уторак, 8. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
КСЕНИЈА МИЛОШЕВИЋ, виолина
ИСТРА ПЕЧВАРИ, клавир

Камиј Сен Санс (1835-1921): Интродукција и Рондо капричозо

Роберт Шуман (1810-1856): Соната бр. 1 а-мол оп. 105
Mit leidenshaftlichem Ausdruck
Allegretto
Lebhaft

Анте Гргин (): Балада

Хенрик Вјењавски (1835-1880): Полонеза Дe-дур


Уторак, 8. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ ТРИО ГОЛДБЕРГ
Маја Јокановић, виолина
Дејан Млаженовић, виола
Иштван Варга, виолончело
ЈАСМИНКА СТАНЧУЛ, клавир

Љубица Марић (1909-2003): Клавирски трио Торзо (1996)– Прва награда V Међународне трибине композитора

Алфред Шнитке (1934-1998): Гудачки трио (1985)
Moderato
Adagio

Роберт Шуман (1810-1856): Клавирски квартет оп. 47 Ес-дур (1842)
Sostenuto assai – Allegro ma non troppo
Scherzo: Molto vivace
Andante cantabile
Finale: Vivace


Уторак, 8. октобар у 20.ч
Задужбина Илије М. Коларца
РИТА КИНКА, клавир

Арнолд Шенберг (1874-1951): Комади за клавир оп. 33а и 33б (1928-1931)
Mässig
Mässig langsam

Карол Шимановски (1882-1937): Маске оп. 34 (1916)
I Шехерезада
III Серенада Дон Жуана

Клод Дебиси (1862-1918): Прелиди за клавир
Шта је видео западни ветар (I, бр. 7, 1910)
Тераса за аудијенције на месечини (II, 7, 1912)
Ватромет (II, 12, 1912)

Срђан Хофман (1944): Дуел за клавир и електронику (1995) – III награда V Међународне трибине композитора
Зоран Ерић, live electronic

Властимир Трајковић (1947): Звона, музика за клавир оп. 5 (1971-1974)
Звона заносна (бр. 3)
Звона звезда луталица (бр. 6)
Звона у кругу (бр. 7)

Сергеј Прокофјев (1891-1953): Соната за клавир бр. 7 оп. 83 Б-дур (1939-1942)
Allegro inquieto
Andante caloroso
Precipitato


Среда, 9. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
АНСАМБЛ ЕУРОПА ГАЛАНТЕ
Уметнички руководилац ФАБИО БЈОНДИ, виолина

Фабио Бјонди, виолина
Силвија Фалавиња, виолина
Енрико Казаца, виолина
Ернест Браухер, виола
Маурицио Надео, виолончело
Ђанкарло Паван, контрабас
Андреа Перуђи, чембало

Ђовани Батиста Самартини (1770-1775): симфонија за гудаче Гe-дур JC 15 ()
Allegro moderato
Menueto
Largo
Presto

Јохан Себастијан Бах (1685-1750): Концерт за виолину а-мол BWV 1041 (1720)
(Allegro)
Andante
Allegro assai

Антонио Вивалди (1675-1741): ГОДИШЊА ДОБА (1725)

Концерт за виолину оп. 8 бр. 1 RV 269 Е-дур Пролеће
Allegro
Largo e pianissimo sempre
Danza pastorale. Allegro

Концерт за виолину оп. 8 бр. 2 RV 315 гe-мол Лето
Allegro non molto
Adagio – Presto
Presto

Концерт за виолину оп. 8 бр. 3 RV 293 Еф-дур Јесен
Allegro
Adagio
Allegro

Концерт за виолину оп. 8 бр. 4 RV 297 Eф-мол Зима
Allegro non molto
Largo
Allegro


Среда, 9. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
БЕОГРАДСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ LES BACCHANALES
Љубиша Јовановић, флаугта
Ненад Мирковић, обоа
Драган Петровић, кларинет
Горан Маринковић, фагот
Предраг Ивановић, хорна

Јозеф Хајдн (): Дивертименто Бe-дур
Allegro con spirito
Andante quasi allegretto
Menuetto
Rondo: Allegretto

Дејан Деспић (1930): A Cinque оп. 115 (1994) – Премијерно извођење
Intrada – Marcia – Pastorale – Scherzo – Ostinato – Danza – Moto Perpetuo

Жак Ибер (1890-1962): Три кратка комада (1930)
Allegro
Andante
Assez lent – Allegro scherzando

 

Иван Јевтић (1947): Седам варијација на дорску тему (1995) – Премијерно извођење у Београду
Tema. Con leggerezza –
Var. I Allegro non troppo –
Var. II Lento –
Var. III Allegretto scherzando –
Var IV Con motto –
Var. V Andante sostenuto
Var. VI Vivo –
Var. VII Sostenuto

Паул Хиндемит (1895-1963): Мала камерна музика за пет дувача оп. 24 бр. 2 (1922)
Lustig. Mässig schnelle Viertel
Waltzer. Durchweg sehr leise
Ruhig und einfach. Achtel
Schnelle Viertel
Sehr lebhaft


Среда, 9. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
МИЛОШ МИХАЈЛОВИЋ, клавир

Лудвиг ван Бетовен (1770-1827): Соната оп. 57 Еф-мол
Apassionata
Assai allegro
Andante con moto
Allegro ma non troppo

Сергеј Рахмањинов (1873-1943): Етида слика оп. 39 це-мол

Фредерик Шопен (1809-1847): Анданте спианато и Велика полонеза оп. 22 Ес-дур

Франц Лист (1811-1886): Петраркин сонет бр. 104
/// Мађарска рапсодија бр. 6


Четвртак, 10. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Музичка омладина Бемусу
СВЕТЛАНА ВРАНИЋ, сопран
Ивана Стоковић, клавир
ДЕЈАН МАКСИМОВИЋ, тенор
Љубица Грујић, клавир

Алесандро Скарлати: Gia il sole del Gange
Ђузепе Ђорданио: Caro mio ben
Ђовани Батиста Бонончини: Per la gloria d' adorarvi
Дејан Максимовић, тенор

Хенри Персел: Музика
Волфганг Амадеус Моцарт: Alma grande e nobil core
/// Ridente la calma
Светлана Вранић, сопран

Франц Шуберт: Stabat mater, арија
Јоханес Брамс: Der Gang zum Liebchen
Франц Шуберт: Ständchen
Дејан Максимовић, тенор

Франц Шуберт: Знатижељан
Едвард Григ: Сан
Сергеј Рахмањинов: Сан
ХугоВолф: Демон са фрулом
Клод Дебиси: Романса
Светлана Вранић, сопран

Стеван Христић: Елегија
/// Била једном ружа једна
Дејан Максимовић, тенор

Милоје Милојевић: Марика
Гаетано Доницети: Арија Марије из опере Кћи пука
Светлана Вранић, сопран


Четвртак, 10. октобар у 20.00
Задужбина Илије М. Коларца
Лауреати Међународног такмичења Музичке омладине 1996.
ГУДАЧИ СВ. ЂОРЂА
ПЕТАР ИВАНОВИЋ, диригент
ДЕЈАНА ГОЛОЧЕВАЦ, виолина
МАРИЈА ШПЕНГЛЕР, виолина

Јохан Себастијан Бах (1685-1750): Концерт за две виолине де-мол BWV 1043
Vivace
Largo ma non tanto
Allegro

Николо Паганини (1782-1842): Концерт за виолину и оркестар бр. 2 хa-мол (1826)
III Rondo: Andantino, Allegro moderato
(транскрипција за виолину и гудаче: А. Шурев)
Дејана Голочевац, виолина

Исидора Жебељан (1967): Селиште (1987)

Дмитриј Шостакович (1906-1975): Камерна симфонија оп. 110 бис цe-молл (1960)
Largo
Allegro molto
Allegretto
Largo
Largo


Петак, 11. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Лауреати Међународног такмичења Петар Коњовић
ХАНА БАТИНИЋ, сопран
ОЛИВЕРА РАДМАНОВИЋ, клавир

Јоханес Брамс: Sonntag
/// Immer leiser...
/// Meine Liebe ist grün

Рихард Штраус: Die Nacht
/// Allerseelen
/// Zueignung

Петар Иљич Чајковски: Безумне ноћи
/// То је било у рано пролеће
/// Травушка

Сергеј Рахмањинов: Прелиди за клавир
оп. 32 хa-мол
оп. 32 гис-мол
оп. 23 цe-мол

Сергеј Рахмањинов: Одговорили су...
/// Заљубила сам се...
/// Пролећне воде

Милан Пребанда: Низ башчу...
/// Мила нане...

Станислав Бинички: По пољу је киша пала


Петак, 11. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
РОБЕРГО АУСЕЛ, гитара (Аргентина – Француска)

Дитрих Букстехуде (1637-1707): Свита е-мол
Алеманда
Куранта
Сарабанда
Жига

Доменико Скарлати (1685-1757): Сонате
К. 11
К. 32
К. 533
К. 14
К. 391

Фернандо Сор (1778-1839): Велики соло оп. 14

Лео Брауер (1939): Варијације на тему Ђанга Рајнхарта
Интродукција – Тема – Буре – Сарабанда – Жига – Импровизација – Интерлудијум – Токата

Винсенте Асенсио (1908-1979): Валенсијанска свита
Прелудијум –
Канцонета –
Игра

Астор Пјацола (1921-1992): Четири комада
Campero
Compadre
Romantico
Acentuado


Петак, 11. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РТС
ЈУРИЈ АЛИЈЕВ, диригент (Русија)
ВЛАДИМИР ЦВИЈИЋ, клавир
КАРОЉ МОЧАРИ, клавир (Мађарска)
ОЛГА САВОВИЋ, мецосопран
ДЕЈАН ПЕШИЋ, тенро
МИОДРАГ ЈОВАНОВИЋ, баритон
ЖИВАН САРАМАНДИЋ, бас

Сергеј Прокофјев (1891-1953): Концерт за клавир и оркестар бр. 1 оп. 10 Дес-дур (1911-1912)
Allegro brioso – Andante assai – Allegro scherzando

Франц Лист (1811-1886): Концерт за клавир и оркестар бр. 1 Ес-дур (1839-1848)
Allegro maestoso – Quasi adagio – Allegretto vivace – Allegro marziale animato

Јосип Славенски (1896-1955): Симфонија Оријента, за солисте, хор и оркестар (1934)
Пагани (Musica rhythmica)
Јевреји (Musica coloristica)
Будисти (Musica architectonica)
Хришћани (Musica melodica)
Муслимани (Musica articulatiae)
Музика (Musica polyphonica)
Химна раду (Musica harmoniae)


Субота, 12. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. коларца
Лаузреати међународног такмичења Петар Коњовић
МАРТА ВЕЈСЕЛИ, клавир
МАРИЈА ЂУРЂЕВИЋ, харфа
ТАЊА ВЕЉКОВИЋ, флаута

Франц Лист: Утеха Дес-дур
Фредерик Шопен: Фантазија-емпромпти оп. 66 цис-мол
Александар Скрјабин: Прелиди оп. 11
цис-мол
ес-мол
Марта Вејсели, клавир

Антонио де Кабезон: Павана и Варијације
Ф. Ф. Палеро: Романса
Л. Руис де Рибаyас: Hachas
Ф. А. Розети: Соната Ес-дур
Allegro assai
Adagio
Allegro
Клод Дебиси: Девојка ланене косе
М. Турније: Према извору у шуми
Марија Ђурђевић, харфа

Франсис Пуленк: Соната за флауту и клавир
Allegro malinconico
Cantileun
Presto giocoso

Сесил Шаминад: Кончертино
Тања Вељковић, флаутуа
Наташа Дорјан, клавир


Субота, 12. октобар у 11 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ФИЛХАРМОНИЈА МЛАДИХ БОРИСЛАВ ПАШЋАН
НЕБОЈША ЦВИЈАНОВИЋ, диригент
БИЉАНА КИТАНОВИЋ, виолина
ОГЊЕН ПОПОВИЋ, кларинет

Јоханес Брамс (1833-1897): Концерт за виолину и оркестар оп. 77 Дe-дур
Allegro non troppo
Adagio
Allegro giocoso, non troppo

Карл Марија Вебер (1786-1826): концерт за кларинет и оркестар бр. 2 оп. 74 Ес-дур
Allegro
Romanze
Polacca

Јохан Штраус (1825-1899): Оперета Слепи миш, Увертира


Субота, 12. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
САФРИ ДУО
Уфе Савери, удараљке
Мортен Фрис, удараљке

Јохан Себастијан Бах: Енглеска свита бр. 2 а-мол
Прелудијум

Феликс Менделсон: Фуга ф-мол

Морис Равел: Alborada del Gracioso

Јакоб тер Велдхуис: Goldrush

Стив Рајх: Clapping Music

Ролф Валин: Twine

Минору Мики: Marimba Spiritual II


Недеља, 13. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. коларца
Лауреати Међународног такмичења Петар Коњовић
СУЗАНА ШУВАКОВИЋ, сопран
НАТАША ЈОВИЋ, мецосопран
МИРЈАНА КРШЉАНИН, клавир

Антонио Вивалди: Sposa son disprezatta
Франц Шуберт: Frühlingsglaube
Фелис Менделсон: Венецијанска гондолијера
Исидор Бајић: Веруј да те љубим
Ђакомо Пучини: Арија Мими из опере Боеми
/// Арија Лаурете из опере Ђани Скики
Сузана Шуваковић, сопран
Ђовани Мартини: Plaisir d'amour
Ђовани Батиста Перголези: Fac ut portem iz Stabat Mater
Петар Иљич Чајковски: Онај ко чежњу зна
/// Да сам у пољу травица
Фернандо Обрадорс: El vito
/// Del cabello
Исидор Брајић: Веруј да те љубим
Милоје Милојевић: Јесења елегија
Франческо Чилеа: Арија Принцезе де Бујон из опера Адријана Лекуврер
Камиј Сен-Санс: Арија Далиле из опера Самсон и Далила
Наташа Јовић, мецосопран


Недеља, 13. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. коларца
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ЛЕИФ СЕГЕРСТАМ, диригант
ПИА СЕГЕРСТАМ, виолончело (Финска)

Јан Сибелијус (1865-1957): Финландија, симфопнијска слика оп. 26 (1899)

Едвард Елгар (1857-1934): Концерт за виолончело и оркестар (1919)
Adagio – Moderato
Allegro molto
Adagio
Allegro ma non troppo

Јан Сибелијус: Симфонија бр. 2 оп. 43 Дe-дур
Allegretto
Tempo andante ma rubato
Vivacissimo
Finale


Понедељак, 14. октобар у 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
Победник Натпевавања XXXI Мокрањчевих дана
ХОР БИНИЧКИ, Лесковац
ШЕРИФ ДАМАЏИЋ, диригент

Орландо ди Ласо: Missa Ferialis
Kyrie

Јакоб Аркаделт: Il Bianco e Dolce Cigno

Стеван Мокрањац: Литургија Светог Јована Златоустог
Свјати Боже
Херувимска песма
Тебе појем
/// Осма руковет (Песме са Косова)
/// Друга руковет
Јовица Пешић, баритон

Тодор Скаловски: Друга рапсодија

Константин Бабић: Узори Маро

Милорад Кузмановић: Тројанац, коло

Кјус-Соколовић: Амурски валови
Јовица Пешић, баритон
Горан Младеновић, хармоника

Пошла мома на вода (Македонска народна песма)

Светли месец (Украјинска народна песма)


Понедељак, 14. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
АЛЕКСАНДАР ПАВЛОВИЋ, диригент
НАТАША ВЕЉКОВИЋ, клавир
ГОРДАНА МАТИЈЕВИЋ НЕДЕЉКОВИЋ, виолина

Јохан Себастијан Бах (1685-1750): Концерт за клавир дe-мол BWV 1052
Vivace
largo ma non tanto
Allegro

Светислав Божић (1954): Житије Зографа Рибничког, за виолину и гудаче – Премијерно извођење, поруџбина Бемуса (1996)

Артур Хонегер (1892-1955): Симфонија бр. 2 (Симфонија за гудаче)
Molto moderato – Allegro
Adagio mesto
Vivace non troppo – Presto
соло труба Изудин Чаврковић


Уторак, 15. октобар 22.30 ч.
Атријум Народног музеја
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР МАКЕДОНСКЕ РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈЕ
ПЛАМЕН ЂУРОВ, диригент (Бугарска)
КИРИЛ РИБАРСКИ, тромбон

Ристо Аврамовски (1943): Симфонија бр. 4 Пролећна (1992) – Прво извођење у Београду
Allegro ma non troppo
Adagio
Allegretto

Георг Фридрих Хендл (1685-1759): Концерт за тромбон Eф-мол
Grave
Allegro
Sarabanda
Allegro

Семјуел Барбер (1910-1981): Adagio (1936)

Бенџамин Бритн (1913-1976): Варијације на тему Френка Бриџа оп. 10 (1937)
Интерлудијум и Тема
Адагио – Марш – Романса – Италијанска арија – Класични буре – Бечки валцер – Мото перпетуо – Бечки валцер – Мото перпетуо – Посмртни марш – Песма – Фуга и Финале


Уторак, 15. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ГУДАЧКИ СЕКСРЕТ МИНХЕНСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ (Немачка)
Сретен Крстић и Масако Шиное, виолине
Анемари Биндер и Волфганг Берг, виоле
Штефан Хаг и Томас Руге, виолончела

Петар Чајковски (1840-1893): Гудачки секстет оп. 70 дe-мол Souvenir de Florence
Allegro con spirito
Adagio cantabile e con moto
Allegretto moderato
Allegro vivace

Арнолд Шенберг (1874-1951): Гудачки сесктет оп. 4 Озарена ноћ


Среда, 16. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
ВЛАДИМИР СПИВАКОВ, виолина
СРЕГЕЈ БЕЗРОДНИ, клавир (Русија)

Георга Фридрих Хендл (1685-1759): Соната за виолину и континуо оп. 1 бр. 13 Дe-дур
Affetuoso – Allegro
Larghetto – Allegro

Алфред Шнитке (1934-1998): Соната за виолину и клавир бр. 1 – Прво извођење у Београду
Andante – Allegretto
Largo – Allegretto scherzando

Мануел де Фаља (1876-1946): Шпанска свита
Маварски вео
Успаванка
Песма Астуриана
Хота
Поло

Игор Стравински (1882-1971): Италијанска свита
Интродукција
Серенада
Тарантела
Гавота са две варијације
Менует и финале


Четвртак, 17. октобар у 18 ч.
Музичка галерија Задужбине Илије М. Коларца
Концерт младих лауреата (Македонија)
Пијанисти КОСТАДИН ДЕЛИНИКОЛОВ, ИРИНА НАУМОВСКА, ИВИЦА НАСТЕВСКИ, ЕЛЕНА АТАНАСОВА, НИНА КОСТОВА, МАРИЈА ГОШЕВСКА, ТИНА НИШПАЛ, СИМОН ТРПЧЕСКИ

Јохан Себастијан Бах: Енглеска свита бр. 1 А-дур (три става)
Костадин Делиниколов

Арам Хачатурјан: Токата
Ирина Наумовска

Франц Лист: Петраркин сонет
Ивица Настевски

Франц Лист: Венеција и Напуљ – Тарантела
Елена Атанасова

Роберт Шуман: Соната бр. 2 оп. 22 гe-мол
Presto possibile
Andantino
Нина Костова

Александар Скрјабин: Соната – фантазија бр. 2 оп. 19 гис-мол
Марија Гошевска

Сергеј Прокофјев: Три сарказма оп. 17
Тина Ношпал

Сергеј Прокофјев: Соната за клавир бр. 7 оп. 83 Бe-дур
Симон Трпчески


Четвртак, 17. октобар у 22.30
Атријум Народног музеја
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ САЛОМОН (Велика Британија)
Сајмон Стендиџ, виолина
Микаела Комберти, виолина
Тревор Џоунс, виола
Џенифер Ворд Кларк, виолончело

Волфганг Амадеус Моцарт (1756-1791): Гудачки квартет Гe-дур К. 387
Allegro vivace assai
Menuetto: Allegr4o
Andante cantabile
Molto allegro

Игнац Плејел (1757-1831): Гудачки квартет eф-мол B 367
Allegro assai
Andante con moto
Rondo

Јозеф Хајдн (1732-1809): Гудачки квартет оп. 76 бр. 3 Цe-дур Хоб. III:7 Царски
Allegro
Poco adagio. Cantabile. Var. I-IV
Menuetto
Finale: Presto


Четвртак, 17. октобар у 20 ч.
Задужбина Илије М. Коларца
25 ГОДИНА АКАДЕМСКОГ ХОРА COLLEGIUM MUSICUM
ДАРИНКА МАТИЋ МАРОВИЋ, диригент
Београдски гудачки оркестар Душан Сковран
Вера Милчић, мецосопран
Владимир Андрић, баритон
Сандра Белић, виолончело
Мирча Арлеану, цимбало (Румунија)
Борис Буњац, удараљке
Срђан Палачковић, удараљке
Биљана Радовановић, клавир
Бранко Пенчић, клавир
Љубиша Јовановић, алт флаута
Драган Петровић, бас кларинет

 

Посвете
Војислав Илић: Нема леба, запис из 1492. године, за мецосопран и женски хор
Жарко Мирковић: Киша, за женски хор и цимбало – Премијерно извођење, поруџбина Бемуса
(стихови: Х. Борхес, Ф. Јухас мл., јеврејска молитва, циганске песме)
Дејан Деспић: Скерцо оп. 121, за баритон, женски хор, ксилофон, виолончело и мали гонг - Премијерно извођење
(стихови: О. Неш)
Рајко Максимовић: Ћеранција, за женски хор, клавир и удараљке – Премијерно извођење
(стихови: М. Бећковић)
Милан Михајловић: Силензио, за женски хор, алт флауту, бас кларинет, клавир и гудачки оркестар – Премијерно извођење, поруџбина Бемуса
(стихови: Т. Тасо)
Ристо Аврамовски: Егзодус, за женски хор, два клавира, тимпане и гудачки оркестар – Прво извођење у Београду


Петак, 18. октобар у 20 ч.
Сава центар
ФЕСТИВАЛСКИ ОРКЕСТАР БРЕШЕ И БЕРГАМА
АГОСТИНО ОРИЦИО, диригент (Италија)
МСТИСЛАВ РОСТРОПОВИЧ, виолончело

Јозеф Хајдн (1732-1809): Симфонија бр. 49 eф-мoл La Passione
Adagio
Allegro di molto
Menuet
Finale. Presto

Луиђи Бокерини (1743-1805): Концерт за виолончело бр. 2 Дe-дур
Allegro
Adagio
Allegro

Ђоакино Росини (1792-1868): Соната за гудаче бр. 2 А-дур
Allegro
Andantino
Allegro

Јозеф Хајдн: Концерт за виолончело бр. 1 Хоб. VIIb/1 Цe-дур
Moderato
Adagio
Allegro molto

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search