Претрага

24. Бемус / 1992.

Четвртак, 8. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Пол Робинсон
Солиста Матеја Маринковић

Петак, 9. октобар, 18.00, Музичка галерија КНУ
ДУО ФЛАУТА КАНОН
Милица Остојић и Владислав Стајевић
Вилхелм Фридеман Бах: Соната за две флауте бр. 4 Eф-дур
Allegro e moderato
Lamentabile
Presto
Пјетро Локатели: Соната за две флауте бр. 4 Гe-дур
Лудвиг ван Бетовен: Allegro и Menuet за две флауте
Ференц Фаркаш: Старе мађарске игре
Г. Петраси: Dialogo Angelico

Петак, 9. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КОНЦЕРТ НАГРАЂЕНИХ КОМПОЗИЦИЈА СА МЕЂУНАРОДНЕ ТРИБИНЕ КОМПОЗИТОРА СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ-НОВИ САД
Учествују: Љубиша Јовановић, Светлана Ристић, Владислав Стајевић, флауте, Вера Огризовић, гитара, Јасмина Гавриловић, клавир
Ансамбл Лес Баццханаллес (Дејан Куленовић, обоа, Драган Петровић, кларинет, Предраг Стојковић, фагот)
Београдски гудачки оркестар Душан Сковран, диригент Александар Павловић
Београдска филхармонија, диригент Владимир Милић

Недеља, 11. октобар, 18.00, Музичка галерија КНУ
ХАНА КОВАЧ, виолина
Радмила Стојановић, клавир
Јоханес Брамс: Соната за виолину и клавир д-мол
Allegro
Adagio
Un poco presto e con sentimento
Presto agitato
Хенрик Вјењавски: Полонеза Дe-дур
Жил Масне: Медитација

Недеља, 11. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДМИТРИС ЗГУРОС, клавир
Лудвиг ван Бетовен: Варијације Ес-дур на тему из балета Прометеј (Ероика варијације)
Франц Лист: Хармоније вечери
Франц Лист: Соната за клавир хa-мол

Понедељак, 12. октобар, 18.00, Музичка галерија КНУ
ДУЊА СИМИЋ, сопран
Љубица Грујић, клавир

Уторак, 13. октобар, 18.00, Музичка галерија КНУ
МИЛОШ ПЕТРОВИЋ, виолина
Зарифа Али-Заде, клавир

Среда, 14. октобар, 18.00, Музичка галерија КНУ
ЗОРАН АНИЋ, гитара

Среда, 14. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КАМЕРНИ АНСАМБЛ MUSICA VIVA
Уметнички руководилац и солиста Александар Рудин, виолончело

Четвртак, 15. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КАМЕРНИ АНСАМБЛ АКАДЕМИЈЕ УМЕТНОСТИ НОВИ САД
Уметнички руководилац Иштван Варга
Солисти: Дејан Млађеновић, виола, Дејан Богдановић, виолина

Петак, 16. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КАМЕРНИ АНСАМБЛ MUSICA VIVA
Уметнички руководилац и солиста Александар Рудин, виолончело

Субота, 17. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Кристијан Мандеал
Солиста Александар Шандоров

Антоњин Дворжак: Карневал, увертира оп. 92

Вук Куленовић: Буги, концерт за клавир и оркестар – Прво извођење

Роберт Шуман: Симфонија бр. 4
Ziemlich langsam-Lebhaft
Romanze – Ziemlich langsam
Scherzo – Lebhaft
Langsam-Lebhaft-Schneller-Presto

Недеља, 18. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКИ ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
Диригент: Александар Павловић
Солиста Александра Ивановић, мецосопран

Оторино Респиги: Старе игре и арије Свита бр. 3
Italiana (анонимус XVI век)
Aria de corte (Г. Б. Бесардо XVI век)
Siciliana (анонимус XVI век)
Passacaglia (L. Roncalli 1692)

/// Il Tramonto, лирска поема за мецосопран и гудаче

Шуберт-Малер: Квартет бр. 14 д-мол Смрт и девојка
Allegro
Andante con moto
Scherzo – Allegro molto
Presto

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search