Претрага

12. Бемус / 1980.

6. октобар, 20.00, Сава центар
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
ДЕЧЈИ ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
АНСАМБЛ НАРОДНИХ ПЕСАМА И ИГАРА СР СРБИЈЕ КОЛО
Диригент Ангел Шурев
Солисти: Мирослав Чангаловић, бас, Александра Ивановић, мецосопран, Радмила Смиљанић, сопран, Слободан Станковић, баритон, Драган Лаковић, баритон
Први играчи: Душанка Сифниос, Лидија Пилипенко, Љиљана Шарановић, Милица Бјелић, Раде Вучић, Душан Симић, Саша Израеловски и солисти балета Народног позоришта из Београда

7. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ЈАПАНСКИ ОМЛАДИНСКИ СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР
Диригент Шунсаку Цуцуми
Солиста Алексис Галперин, виолина

7. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
ДУО ФРАНСОАЗ И ВИКТОР ЈАКОВЧИЋ, виолончело

8. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СЛОВЕНСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Антон Нанут
Солисти: Примож Новшак, виолина, Милош Млејник, виолончело

8. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
СРПСКИ ГУДАЧКИ КВАРТЕТ
Јован Колунџија, прва виолина
Живојин Велимировић, друга виолина
Петар Ивановић, виола
Иван Попарић, виолончело
Солиста Бисерка Цвејић, мецосопран

9. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СИНФОНИЈЕТА ОРКЕСТАР, Лондон
Диригент Роналд Зуман

10. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
МИЛИЦА ЗЕЧЕВИЋ-БУЉУБАШИЋ, сопран
ИВАН КАЛЦИНА, лаута и гитара

11. октобар, 15.00, Пионирски град
БЕМУС ДЕЦИ
УЧЕНИЦИ ШКОЛЕ ЗА МУЗИЧКЕ ТАЛЕНТЕ (ОРКЕСТАР И СОЛИСТИ)
ДЕЧЈИ ХОР РАДИО ШАПЦА, диригент Иванка Ђурковић
ПИОНИРСКИ ФОЛКЛОРНИ АНСАМБЛ КУД АБРАШЕВИЋ

11. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БАМБЕРШКИ СИМФОНИЧАРИ
Диригент Витолд Ровицки

12. октобар, 11.00, Атријум Народног музеја
ИЗВОРНА НАРОДНА МУЗИКА
Посело народних певача, играча, свирача и казивача из разних крајева Југославије.
Избор и стручно руководство Драгослав Девић

12. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
АУТОРСКО ВЕЧЕ МАРКА ТАЈЧЕВИЋА - ПОВОДОМ 80-ГОДИШЊИЦЕ РОЂЕЊА
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР ДУШАН СКОВРАН
ХОР БРАНКО КРСМАНОВИЋ
Диригенти Даринка Матић-Маровић и Александар Павловић
Солисти: Мирослав Чангаловић, бас, Никола Рацков, клавир
Клавирска сарадња Зора Михајловић

12. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
ВЛАДИМИР МАРКОВИЋ, виолина
ОЛИВЕРА ЂУРЂЕВИЋ, чембало

13. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ПОДИЈУМ МЛАДИХ
ЗВЕЗДАНА ВУЈЧИЋ, виолина
МИРА ЈЕВТИЋ, клавир

13. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
МОНИК ХАС, клавир

14. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ПОДИЈУМ МЛАДИХ
БРАНКА КАМБАСКОВИЋ, сопран
РУЖИЦА САВИЋ, клавир

14. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДРЖАВНА ФИЛХАРМОНИЈА ИЗ БРНА
Диригент Франтишек Јилек
Солиста Андре Гертлер, виолина

14. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
БАРОКНИ ТРИО КУИЈКЕН – Белгија
Рене Јакобс, глас
Виланд Куијкен, виола да гамба
Роберт Конен, клавсен

15. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ПОДИЈУМ МЛАДИХ
СРЂАН ГРУЈИЋ, виолина
ЉУБИНКА КОСТОВИЋ, клавир

15. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДРЕЗДЕНСКИ КАМЕРНИ СОЛИСТИ
Јоханес Валтер, флаута, Рајнхард Улбрихт и Михаел Френцл, виолине, Јоахим Улбрихт, виола, Јоахим Бишоф, виолончело, Фридрих Кирхајс, чембало и Бернд Хауболд, контрабас

16. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ПОДИЈУМ МЛАДИХ
ИШТВАН ВАРГА, виолончело
ГОРДАНА МАРЈАНОВИЋ-ВАРГА, клавир

16. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ИНСТРУМЕНТАЛНИ ТРИО – Индија
Амјад Али Кхан, сарод
Сабир Кхан, табла
Бисервар Сен, танпура

Индијска класична музика

16. октобар, 22.30, Атријум Народног музеја
КАМЕРНИ АНСАМБЛ РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ СКОПЉЕ
Диригент Ангел Шурев
Солисти: Кирил Рибарски, тромбон, Божидар Братоев, виолина

17. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ПОДИЈУМ МЛАДИХ
НЕНАД ДАЛЕОРЕ, виолина
ИСТРА ПЕЧВАРИ, клавир

17. октобар, 20.00, Атријум Народног музеја
КАМЕРНИ ХОР – АТИНА
Диригент Ликургос Ангелопулос

Грчко-византијска музика

18. октобар, 17.00, Сала Београдске филхармоније
ВОЈИСЛАВ ВУЧКОВИЋ (1910-1942)
КОНЦЕРТ СА ПРЕДАВАЊЕМ ПОСВЕЋЕН 70-ГОДИШЊИЦИ РОЂЕЊА КОМПОЗИТОРА
Учествују:
Ирина Арсикин, сопран
Ернест Ачкун, кларинет
Егон Готвалед, обоа
Марјан Болфан, фагот

18. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
КАМЕРНИ ОРКЕСТАР МОСКОВСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ
Диригент Игор Безродни

19. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РТБ
Диригент Младен Јагушт
Солисти: Ирина Арсикин, сопран, Александра Ивановић, мецосопран, Слободан Станковић, баритон

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search