Претрага

10. Бемус / 1978.

6. октобар, 19.00, Трг Маркса и Енгелса
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ОРКЕСТАР ГАРДЕ
Диригент Михаило Петраш

Петар Чајковски: Увертира 1812 – са ватрометом

6. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ХОР АКУД БРАНКО КРСМАНОВИЋ
ДЕЧЈИ ХОР РТБ
ХОР ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ДРИНКА ПАВЛОВИЋ
ХОР ТЕМИШВАРСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ БАНАТУЛ
Диригент Живојин Здравковић
Солисти: Сара Вокер, мецосопран, Мартин Хил, тенор, Александар Малта, бас, Анте Мијач, бас

Хектор Берлиоз: Драмска легента Проклетство Фауста

7. октобар, 11.00, Дворана Студентског културног центра
Концерт победника Међународног такмичења музичке омладине
АКАДЕМСКИ ОРКЕСТАР ИЗ ГРАЦА
Диригент Милан Хорват

7. октобар, 19.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
Ђузепе Верди: Фалстаф, опера у три чина

Диригент Душан Миладиновић
Насловна улога Душан Поповић
Редитељ Младен Саблић
Сценограф Миомир Денић
Костимограф Божана Јовановић

8. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
БАХ ХОР И ОРКЕСТАР ИЗ МИНХЕНА
Диригент Карл Рихтер
Солисти: Норма Бароус, сопран, Ружа Поспиш-Балдани, мецосопран, Атила Филеп, тенор, Кит Енген, бас

Јохан Себастијан Бах: Миса ха-мол

9. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
ВЕЛИКИ СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР СОВЈЕТСКОГ РАДИЈА И ТЕЛЕВИЗИЈЕ
Диригент Владимир Федосејев
Солиста: Ферн Рашковић, виолина

Витомир Трифуновић: Концерт за виолину и оркестар

Бенџамин Бритн: Синфониа да Реqуием

Александар Скрјабин: Симфонија бр. 3 Це-дур Божанствена поема

9. октобар, 22.30, Народни музеј
СРПСКИ ГУДАЧКИ КВАРТЕТ
Јован Колунџија, прва виолина
Живојин Велимировић, друга виолина
Петар Ивановић, виола
Иван Попарић, виолончело

Вук Куленовић: Гудачки квартет

Семјуел Барбер: Гудачки квартет бр. 1 оп. 11

Јоханес Брамс: Гудачки квартет бр. 1 оп. 51 це-мол

10. октобар, 20.00, Сала Скупштине града
БЕЧКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент и солиста Филип Антрмон, клавир

Волфганг Амадеус Моцарт: Дивертименто К. 136 Де-дур

/// Концерт за клавир и оркестар бр. 9 К. 271, Ес-дур

/// Симфонија бр. 28 К. 200 Це-дур

11. октобар, 20.00, Народни музеј
БЕЧКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент Ралф Хоцфилд
Солиста Георг Фришеншлагер

Франц Шуберт: Пет немачких игара оп. постх.

Јозеф Хајдн: Концерт за виолончело и оркестар оп. 101 Де-дур

Волфганг Амадеус Моцарт: Симфонија бр. 29 К. 201 А-дур

11. октобар, 22.30, Сала Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКИ ДУО
Нада Кецман, клавир
Драгутин Богосављевић, виолина

Слободан Атанацковић: Варијације за виолину и клавир Алио модо

Франц Шуберт: Соната бр. 5 оп. постх. 162 А-дур Дуо

Енрике Гранадос: Соната

Франц Лист: Велики концертантни дуо

12. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА И ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Ангел Шурев
Солиста Хенрик Шеринг, виолина

Јохан Себастијан Бах: Концерт за виолину и оркестар бр. 2 Бњв 1042 Е-дур

Љубица Марић: Песме простора, кантата за хор и оркестар

Јоханес Брамс: Концерт за виолину и оркестар оп. 77 Де-дур

12. октобар, 22.30, Народни музеј
МОНИКА РОСТ, гитара (Немачка)

13. октобар, 20.00, Дом културе Студентски град
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент и солиста Лин Харел, виолончело

Антоњин Дворжак: Серенада за гудаче оп. 22 Е-дур

Карл Филип Емануел Бах: Концерт за виолончело и оркестар А-дур

Милоје Милојевић: Три концертантна комада за гудаче

Волфганг Амадеус Моцарт: Серенада бр. 13 Ге-дур Мала ноћна музика

13. октобар, 20.00, Југословенско драмско позориште
СКАПИНО БАЛЕТ (Холандија)

13. октобар, 22.30, Народни музеј
ИРИНА АРСИКИН, сопран
ОЛИВЕРА ЂУРЂЕВИЋ, клавир

Франц Шуберт: Пастирица
/// Бујица
/// Лутање
/// Вера у пролеће
/// Куда
/// Врана
/// Смех и плач
/// Смрзавање
/// Ти си мој мир
/// Грета за вретеном
/// Дивља ружица
/// Сан пролећа
/// Посланица љубави
/// Серенада
/// Тајна
/// Музици
/// Певање на води

14. октобар, 11.00, Југословенско драмско позориште
СКАПИНО БАЛЕТ (Холандија)

14. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
ЈЕХУДИ МЕЊУХИН, виолина
ЏЕРЕМИ МЕЊУХИН, клавир

14. октобар, 22.30, Сала Градске скупштине
ДУШАН ТРБОЈЕВИЋ, клавир

15. октобар, 11.00, Галерија фресака
ИЗВОРНА НАРОДНА МУЗИКА
Концертно посело певача, играча, свирача и казивача из Србије, Војводине, Македоније, Босне и Херцеговине, Словеније, Хрватске, Црне Горе и са Косова
Избор и стручно руководство Драгослав Девић

15. октобар, 20.00, Сала Градске скупштине
АКАДЕМСКИ КАМЕРНИ ХОР COLLEGIUM MUSICUM
Диригент Даринка Матић-Маровић

Дела савремених југословенских композитора

16. октобар, 20.00, Студентски културни центар
ДАНИЛ ШАФРАН, виолончело
ФЕЛИКС ГОТЛИБ, клавир

16. октобар, 22.30, Сала Београдске филхармоније
КОСТИС НИКОЛАС МИТСАКИС, баритон
КЛЕЛИЈА ТАПАЛОГЛУ, клавир

Алесандро Страдела: Pieta, Signore
Алесандро Скарлати: Toglietemi la vita ancor
Франческо Дуранте: Vergin, tutt'amor
Георг Фридрих Хендл: Ah! Mio cor, schernito sei
/// Ombra mai fu
Антонио Тенаља: Begli occhi, mercè!
Кристоф Вилибалд Глук: O del mio dolce ardor
Густав Малер: Песме мртвој деци
Манолис Каломирис: Храм
/// Стари Зое

17. октобар, 19.00, Народно позориште
ДРЕЗДЕНСКА ОПЕРА
Диригент Херберт Бломштет
Рихард Штраус: Ћутљива жена

17. октобар, 22.30, Сала Београдске филхармоније
ТРИО ЛОРЕНЦ
Примож Лоренц, клавир
Томаж Лоренц, виолина
Матија Лоренц, виолончело

18. октобар, 19.00, Народно позориште
ДРЕЗДЕНСКА ОПЕРА
Диригент Херберт Бломштет
Франческо Кавали: Орминдо

18. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БАЈРОН ЏЕНИС, клавир

19. октобар, Велика дворана Дома синдиката
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР И ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Боривоје Симић
Солисти: Ирина Арсикин, сопран, Александра Ивановић, мецосопран, Јуриј Реја, тенор, Иван Санцин, бас

Јозеф Хајдн: Ораторијум Годишња доба

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search