Претрага

1. Бемус / 1969.

Уторак, 7. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Ирина Бочкова, виолина

Среда, 8. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
ЗАГРЕБАЧКИ КВАРТЕТ
Солиста Миленко Стефановић, кларинет

Среда, 8. октобар, 20.00, Народно позориште
БАЛЕТ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

Стеван Христић: Охридска легенда
Балет у четири чина
Либрето, по народној легенди Стевана Христића
Драматуршка обрада Димитрија Парлића
Кореографија и режија Димитрија Парлића
Диригент Душан Миладиновић
Декор и костими по нацртима Мила Милуновића, к. г.

Четвртак, 9. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
ИРИНА БОЧКОВА, виолина
Бела Ракова, клавир

Четвртак, 9. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ ЉУБЉАНА
Диригент Само Хубал
Солиста Ева Новшак-Хоушка, мецосопран

Петак, 10. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
МИРОСЛАВ ЧАНГАЛОВИЋ, бас
Душан Трбојевић, клавир

Петак, 10. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Ђузепе Верди: Риголето
Опера у три чина (четири слике)
Либрето према роману »Краљ се забавља« В. Игоа написао Франческо Марија Пјаве
Превео М. Димовић

Диригент Богдан Бабић
Редитељ Ани Радошевић
Сценограф Владимир Маренић
Костимограф Љ. Драговић

Субота, 11. октобар, 17.15, Атријум Народног музеја
ДЕЧЈИ ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Златан Вауда
Учествују:
Оливера Ђурђевић, чембало
Бранко Плеша, рецитатор
Инструментални ансамбл

Недеља, 12. октобар, 11.00, Дворана Дома синдиката
БЕЧКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Јозеф Крипс

Недеља, 12. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У САРАЈЕВУ
Миховил Логар: Саблазан у долини Шентфлоријанској
Музичка фарса у три чина по Ивану Цанкару
Либрето Миховил Логар
Диригент хора Младен Штахуљак
Концертмајстор Мирослав Савић
Редитељ Драго Фишер
Сценограф С. Петровић
Костимограф Х. Улрих Хорват

Понедељак, 13. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ХОЛАНДСКОГ РАДИЈА
Диригент Роберто Бенци
Солиста Дејан Бравничар, виолина

Уторак, 14. октобар, 17. 15, Атријум Народног музеја
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ АНСАМБЛ
Диригент Павле Дешпаљ
Солиста Божидар Тумпеј, фагот

Уторак, 14. октобар, 23.00, Дворана Београдске филхармоније
АНСАМБЛ МW, Краков
Диригент Адам Качински, клавир
Барбара Свијатек, флаута
Јержи Клоцек, виолончело
Марек Мијетелски, клавир

Тон де Криф: Зграфити – Марек Мијетелски
Луис Андриесен: Регистри – Адам Качински
Крешимир Фрибец: Фигуре (Посвећено Барбари Свијатек) – Барбара Свијатек
Роман Хаубеншток-Рамати: Клавирски комади – Марек Мијетелски
Марио Давидовски: Синхронизми I – Барбара Свијатек
Богуслав Шефер: Квартет 2+2 – Адам Качински, Марек Мијетелски, Барбара Свијатек, Јержи Клоцек

Уторка, 14. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Петар Коњовић: Кнез од Зете
Музичка драма у четири чина (14 слика)
Текст по трагедији «Максим Црнојевић» од Лазе Костића приредио композитор
Редитељ Младен Сабљић
Сценограф Младен Сабљић
Сценограф Миомир Денић
Диригент Душан Миладиновић
Костимограф Божана Јовановић

Среда, 15. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ
Миодраг Азањац, флаута
Егон Готвалд, обоа
Ернест Ачкун, кларинет
Маријан Болфан, фагот
Стјепан Рабузин, хорна

Среда, 15. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СЛОВЕНСКА ФИЛХАРМОНИЈА, Братислава
Диригент Ладислав Словак
Солисти:
Павица Гвоздић, клавир
Мирјана Вукдраговић, клавир

Четвртак, 16. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА И БАЛЕТ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

Станојло Рајичић: Симонида
Опера у једном чину
Либрето, према драми Милутина Бојића “Краљева јесен”, Јосипа Кулунџића
Редитељ Јован Путник
Диригент Душан Миладиновић
Декор по нацртима Владимира Маренића
Костими по нацртима Божане Јовановић

Четвртак, 16. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Андре Вотс, клавир

Петак, 17. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКИ ТРИО
Андреја Прегер, клавир
Александар Павловић, виолина
Виктор Јаковчић, виолончело

Петак, 17. октобар, 20.00 и субота, 18. октобар, 15.00, Народно позориште
РУМУНСКО ДРЖАВНО ПОЗОРИШТЕ ОПЕРЕ И БАЛЕТА, Букурешт
Ђоакино Росини: Севиљски берберин
Опера у два чина (три сцене)
Либрето Стербинија према Бомаршеовој комедији
Диригент Корену Траилеску
Редитељ Георге Теодореску
Сценограф Јон Ипсер
Костимограф Офелиа Тутовеану

Субота, 18. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
ПАУЛ БАУМГАРТНЕР, клавир

ПРОГРАМ

Недеља, 19. октобар, 20. 30, Дворана Дома синдиката
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
МЕШОВИТИ ХОР УМЕТНИЧКОГ АНСАМБЛА ЈНА
Диригент Генадиј Рождественски
Хор припремио Војислав Илић
Солисти:
Љиљана Молнар-Талајић, сопран
Ђурђевка Чакаревић, мецосопран
Звонимир Крнетић, тенор
Валентин Логин, бас

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search