Претрага

1. Бемус / 1969.

БЕОГРАДСКЕ МУЗИЧКЕ СВЕЧАНОСТИ 1969.

Уторак, 7. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Ирина Бочкова, виолина

Драгутин Гостушки: Симфонијска поема Београд
Анданте состенуто – Виваце – Темпо I

Арам Хачатурјан: Концерт за виолину и оркестар
Allegro con fermezza
Andante sostenuto
Allegro vivace

Јоханес Брамс: Симфонија бр. 4 е-мол, оп. 98
Allegro non troppo
Andante moderato
Allegro giocoso
Allegro energico e passionato


Среда, 8. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
ЗАГРЕБАЧКИ КВАРТЕТ
Солиста Миленко Стефановић, кларинет

Јозеф Хајдн: Квартет бр. 74 гe-мол, оп. 74 бр. 3
Allegro
Largo assai
Menuetto
Finale – Allegro con brio

Петар Бергамо: Concerto abbreviato
Adagio – Con rigore – Con brio – Adagio

Јосип Славенски: Први гудачки квартет оп. 3
Пјевање – Largo molto intensivo
Играње – Andante deciso

Волфганг Амадеус Моцарт: Квинтет за кларинет и гудаче А-дур KV 581
Allegro
Larghetto
Menuetto
Finale – Allegretto


Среда, 8. октобар, 20.00, Народно позориште
БАЛЕТ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

Стеван Христић: Охридска легенда
Балет у четири чина
Либрето, по народној легенди Стевана Христића
Драматуршка обрада Димитрија Парлића
Кореографија и режија Димитрија Парлића
Диригент Душан Миладиновић
Декор и костими по нацртима Мила Милуновића, к. г.

ЛИЦА
Биљана – Вишња Ђорђевић
Марко, њен момак – Боривоје Младеновић
Вила Равијојла – Лидија Пилипенко
Арслан-бег – Бранко Марковић
Играчица у хану – Невена Мирић
Девојке и момци
Русалке
Играчице у хану
Јаничари
Учествује балетски ансамбл


Четвртак, 9. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
ИРИНА БОЧКОВА, виолина
Бела Ракова, клавир

Борис Чајковски: Соната

Камиј Сен-Санс: Етида у форми валцера оп. 52/6

Сергеј Прокофјев: Три песме из балета Пепељуга (обрада М. Фихтенгољца)

Сергеј Прокофјев: Соната за виолину и клавир бр. 1 eф-мол
Andante assai
Allegro brusco
Andante
Allegrissimo


Четвртак, 9. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ ЉУБЉАНА
Диригент Само Хубал
Солиста Ева Новшак-Хоушка, мецосопран

Рајко Максимовић: Not To Be or – To Be (прво извођење)

Павел Шивиц: Заклињање за мецосопран и оркестар (прво извођење у Београду)

Иво Малец: Вокатиф (прво извођење у Југославији)

Игор Стравински: Петрушка, музика за балет


Петак, 10. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
МИРОСЛАВ ЧАНГАЛОВИЋ, бас
Душан Трбојевић, клавир

Кир Стефан Србин (XV век): Ниња сили небесније
Винко Јелић (XVII век): Gaudent in coelis
Стеван Мокрањац: Lem edim (текст Ј. Јовановића Змаја)
Стеван Христић: Бехар (текст А. Шантића)
Крешимир Барановић: Мој гроб (текст И. Г. Ковачића)
Крешимир Барановић: Попевка (текст Ф. Галовића)
Марко Тајчевић: Три баладе Петрице Керемпуха (текст М. Крлеже)
Богечка
Галжењачка
Саноборска
Петар Коњовић: Хаџи-Томина песма из опере Коштана
Јаков Готовац: Двије снахе (текст П. Петровића Његоша)
Снаха Бана Милоњића
Снаха Анђелија
Станојло Рајичић: Из циклуса На липару (текст Ђ. Јакшића)
Пијем
Спомен
Душан Трбојевић: Дубровачки епитаф (текст Ј. Дучића)
Властимир Перичић: Ноћ без јутра (текст В. Попе)
Идем од једне реке до друге
У овој ноћи без јутра
Одјекивање

 

Петак, 10. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Ђузепе Верди: Риголето
Опера у три чина (четири слике)
Либрето према роману »Краљ се забавља« В. Игоа написао Франческо Марија Пјаве
Превео М. Димовић

Диригент Богдан Бабић
Редитељ Ани Радошевић
Сценограф Владимир Маренић
Костимограф Љ. Драговић

ЛИЦА
Војвода од Мантове – Звонимир Крнетић
Риголето, дворска будала – Никола Митић
Ђилда, његова кћи – Марика Пец-Галер
Гроф Монтероне – Александар Ђокић
Гроф Чепрано – Јанез Ријавец
Грофица Чепрано – Јованка Маринковић
Маруло, дворанин – Владета Димитријевић
Борса, дворанин – Миливоје Петровић
Спарафучиле, бандит – Ђорђе Ђурђевић
Мадлена, његова сестра – Бреда Калеф
Ђована, Ђилдина пратилица – Љубица Врсајков
Дворска господа, госпође, пажеви, гарда, послуга

Догађа се у XVI веку у Мантови и околини

Кореографија Ани Радошевић
Хорове спремио Слободан Крстић
Учествује балетски ансамбл


Субота, 11. октобар, 17.15, Атријум Народног музеја
ДЕЧЈИ ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Златан Вауда
Учествују:
Оливера Ђурђевић, чембало
Бранко Плеша, рецитатор
Инструментални ансамбл

Кир Атанасиу: Мелодија (транскр. Д. Стефановић) – Инструментални ансамбл
Кир Стефан Србин: Ниње сили (транскр. Д. Стефановић) – Hor a cappella
Петар Хекторовић: Из спева Рибање и рибарско приговарање – Рецитатор
Петар Хекторовић: Две песме – И кличе дјевојка, Када ми се Радосаве (транскр. Ф. Кухач) – Хор, флаута, чембало
Анонимус (XVIII век): Трио – Виолина и две флауте
Анонимус: Светом Арсентију (транскр. Д. Стефановић) – Hor a cappella

***

Стара хиландарска мелодија (транскр. Д. Стефановић) – Hor a cappella
Иван Бунић: Људски живот – Рецитатор
Кир Андреу: Мелодија из Псалткиње Кир Стефана Србина – Инструментални ансамбл

***

Стара хиландарска мелодија (транскр. Д. Стефановић) – Hor a cappella
Францискус Босинензис – Ричеркар и Фротола Нон е темпо (транскр. М. Асић) – Хор и чембало
Јакобус Галус Петелин: Ерипе ме Домине – Hor a cappella
Тома Цекини: Вои ми дите цх'ио мора (транскр. М. Асић) – Hor a cappella
Марк-Антонио Романо: Мори ми дите (транскр. М. Асић) – Хор и инструментални ансамбл
Стијепо Ђурђевић (Ђорђић): Ако уздаси моји огњени – Рецитатор
Иван Лукачић: Орантибус ин лоцо (транскр. Д. Пламенац) – Хор и инструментални ансамбл
Винко Јелић: Пробасти Домине (транскр.л А. Видаковић) – Хор и инструментални ансамбл


Недеља, 12. октобар, 11.00, Дворана Дома синдиката
БЕЧКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Јозеф Крипс

Лудвиг ван Бетовен:
Увертира Леонора бр. 3, оп. 72а

Симфонија бр. 8 Еф-дур, оп. 93
Allegro vivace con brio
Allegretto scherzando
Tempo di Minuetto
Allegro vivace

Симфонија бр. 5 –мол, оп. 67
Allegro con brio
Andante con moto-Più mosso – Tempo I
Allegro
Allegro-Presto


Недеља, 12. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У САРАЈЕВУ
Миховил Логар: Саблазан у долини Шентфлоријанској
Музичка фарса у три чина по Ивану Цанкару
Либрето Миховил Логар
Диригент хора Младен Штахуљак
Концертмајстор Мирослав Савић
Редитељ Драго Фишер
Сценограф С. Петровић
Костимограф Х. Улрих Хорват

ЛИЦА
Криштоф Кобар – Иван Христов
Јацинти, његова другарица – Милица Зечевић-Осипов
Начелник, частољубив патриота – Васиљ Марчев
Начелниковица, љепушкаста, угојена – Дубравка Јурић
Порезник, грјешник, пијаница: пркоси – Вјекослав Заратин
Порезниковица, суха, отровна – Трифона Кулари
Поштарица, као Порезниковица – Блага Видец
Учитељ Свилигој, поштењаковић – Антон Мосина
Биљежник, жив параграф – Љубиша Мартиновић
Трговац, сеоски зеленаш – Максо Савин
Трговкиња, дебела мама – Јулија Мартиновић
Црквењак, обријан, сладкорјечив – Фердинанд Зовко
Дебели човјек, полицајац – Милан Јурач
Скитница, врло млад, бојажљив – Крунослав Кајди
Господин Конкордат, ђаво, неуредан, ћопав, са козјом копитом – Борис Александров
Гости, грађанке, грађани, лакеји

Суфлер Каћа Ковачевић
Инспицијент Весна Лукач


Понедељак, 13. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР ХОЛАНДСКОГ РАДИЈА
Диригент Роберто Бенци
Солиста Дејан Бравничар, виолина

Хнедрик Андриесен: Варијације и фуга на тему Јохана Кунауа

Јоханес Брамс: Концерт за виолину и оркестар Дe-дур, оп. 77
Allegro non troppo
Adagio
Allegro giocoso ma non troppo vivace

Морис Равел: Приче из давнина (Ma mère l’oye)
Pavane de la Belle au bois dormant
Petit poucet
Laideronette, impératrice des Pagodes
Les entretiens de la Belle et de la Bête
Le jardin ferique

Клод Дебиси: Море, три симфонијске скице
De l’aube à midi sur la mer
Jeux des vagues
Dialogue du vent et de la mer


Уторак, 14. октобар, 17. 15, Атријум Народног музеја
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ АНСАМБЛ
Диригент Павле Дешпаљ
Солиста Божидар Тумпеј, фагот

Василије Мокрањац: Sinfonietta per archi

Антонио Вивалди: Концерт за фагот и гудаче Бe-дур

Петар Иљич Чајковски: Серенада за гудаче Цe-дур, оп. 48
Pezzo in forma di sonatina
Walzer
Elegia
Finale – Thema Russo


Уторак, 14. октобар, 23.00, Дворана Београдске филхармоније
АНСАМБЛ МW, Краков
Диригент Адам Качински, клавир
Барбара Свијатек, флаута
Јержи Клоцек, виолончело
Марек Мијетелски, клавир

Тон де Криф: Зграфити – Марек Мијетелски
Луис Андриесен: Регистри – Адам Качински
Крешимир Фрибец: Фигуре (Посвећено Барбари Свијатек) – Барбара Свијатек
Роман Хаубеншток-Рамати: Клавирски комади – Марек Мијетелски
Марио Давидовски: Синхронизми I – Барбара Свијатек
Богуслав Шефер: Квартет 2+2 – Адам Качински, Марек Мијетелски, Барбара Свијатек, Јержи Клоцек


Уторка, 14. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Петар Коњовић: Кнез од Зете
Музичка драма у четири чина (14 слика)
Текст по трагедији «Максим Црнојевић» од Лазе Костића приредио композитор
Редитељ Младен Сабљић
Сценограф Младен Сабљић
Сценограф Миомир Денић
Диригент Душан Миладиновић
Костимограф Божана Јовановић

ЛИЦА
Иво Црнојевић – Мирослав Чангаловић
Јевросима – Милица Миладиновић
Максим – Драган Лаковић
Милош Обренбеговић – Драго Старц
Дужд од Млетака – Александар Ђокић
Лоренцо – Живојин Милосављевић
Анђелија Славка Поповић
Надан Бојимир (црвена маска-гуслар) – Јован Глигоријевић
Радоје Црногорац – Владета Димитријевић
Један Млечић – Миливоје Петровић
Виноноша – Мирјана Васиљевић
Један Црногорац – Александар Веселиновић
Дворкиња у Јевросима – Љубица врсајков
Глас гондолијера – Миливоје Петровић
Војводе црногорске, млетачка сињорија, Црногорци, Млечићи, играчи у пратњи Ивиној, калзђери у зетском манастиру, црногорске покајнице, грађани, грађанке, гондолијери у Млецима

Доба: друга половина XV века
Хорове спремио Слободан Крстић
Кореографија Бранка Марковића
Учествује балетски ансамбл


Среда, 15. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ
Миодраг Азањац, флаута
Егон Готвалд, обоа
Ернест Ачкун, кларинет
Маријан Болфан, фагот
Стјепан Рабузин, хорна

Љубица Марић: Дувачки квинтет
Allegro
Scherzo – Molto vivo
Adagio
Molto allegro

Енрико Јосиф: Дивертименто за дувачки квинтет
Entrata – Capriccioso – Arioso
Scherzoso – Ritmato – Elegiaco
Liturgico – Motorico – Funesto
Danzante

Дејан Деспић: Вињете за дувачки квинтет
Fanfare-Alla marcia – Con brio – Capriccio – La valse – Caccia – Giuoco – Duo pastorale – Furioso

Жан Мишел Дамаз: Седамнаест варијација за дувачки квинтет

Жан Франсе: Дувачки квинтет
Andante tranquillo-Allegro assai
Presto
Tema s varijacijama
Tempo di marcio francaise


Среда, 15. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
СЛОВЕНСКА ФИЛХАРМОНИЈА, Братислава
Диригент Ладислав Словак
Солисти:
Павица Гвоздић, клавир
Мирјана Вукдраговић, клавир

Делидер Кардош: Балада поноса

Бохуслав Мартину: Концерт за два клавира и оркестар
Allegro non troppo
Adagio
Allegro

Антоњин Дворжак: Симфонија бр. 8 Гe-дур, оп. 88
Allegro con brio
Adagio
Scherzo-Allegro grazioso
Allegro ma non troppo


Четвртак, 16. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА И БАЛЕТ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

Станојло Рајичић: Симонида
Опера у једном чину
Либрето, према драми Милутина Бојића “Краљева јесен”, Јосипа Кулунџића
Редитељ Јован Путник
Диригент Душан Миладиновић
Декор по нацртима Владимира Маренића
Костими по нацртима Божане Јовановић

ЛИЦА
Краљ Милутин – Мирослав Чангаловић
Ана, кћи краљева од прве жене – Софија Јанковић
Симонида, четврта жена краљева – Славка Поповић
Теодора, жена Стефана сина краљева – Милица Миладиновић
Душан, њен син – Алфред Рено
Данило, игуман и дворски историчар – Јован Глигоријевић
Новак Гребострек, војвода – Живан Сарамандић
Гијом Адам, архиепископ барски – Владета Димитријевић
Први фрањевац – Стјепан Андрашевић
Други фрањевац – Александар Веселиновић
Дворски дијак – Миливоје Петровић
Први паж – Мирјана Васиљевић
Други паж – Љубица Врсајков
Пролог читају Љуба Ковачевић и Милош Жутић
Властела, дворске даме, дворкиње, пажеви и отроци

Догађа се у дворској резиденцији у Паунима године 1314.

Учествује балетски ансамбл
Хорове спремио Слободан Крстић
Кореографија Милана Момчиловића

***

Петар Коњовић: Симфонијски триптихон
Кореографска поема Димитрија Парлића
Декор и костими по нацртима Мила Милуновића, к. г.
Диригент Душан Миладиновић
Солисти и ансамбл Балета


Четвртак, 16. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Андре Вотс, клавир

Кристоф Вилибалд Глук: Увертира ???

Доменико Скарлати: Три сонате ???
Франц Шуберт: Wандерер-фантазија
Морис Равел: Два комада из свите Огледала ???
Франц Лист: La Campanella
Андре Вотс, клавир соло

***

Сергеј Рахмањинов: Концерт за клавир и оркестар бр. 3 дe-мол, оп. 30
Allegro ma non troppo
Intermezzo
Finale-Alla breve


Петак, 17. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКИ ТРИО
Андреја Прегер, клавир
Александар Павловић, виолина
Виктор Јаковчић, виолончело

Лудвиг ван Бетовен: Клавирски трио Дe-дур, оп. 70 бр. 1 (“Геистертрио”)
Allegro vivace e con brio
Largo assai ed espressivo
Presto

Беџих Сметана: Клавирски трио гe-мол, оп. 15
Moderato assai
Allegro ma non agitato
Finale-Presto

Зоран Христић: 4 за Е

Морис Равел: Клавирски трио а-мол
Modéré
Pantoum – Assez vif
Passacaille – Très large
Final – Animé


Петак, 17. октобар, 20.00 и субота, 18. октобар, 15.00, Народно позориште
РУМУНСКО ДРЖАВНО ПОЗОРИШТЕ ОПЕРЕ И БАЛЕТА, Букурешт
Ђоакино Росини: Севиљски берберин
Опера у два чина (три сцене)
Либрето Стербинија према Бомаршеовој комедији
Диригент Корену Траилеску
Редитељ Георге Теодореску
Сценограф Јон Ипсер
Костимограф Офелиа Тутовеану

ЛИЦА
Алмавива – Валентин Теодоријан (17. X), Јон Стојан (18. X)
Розина – Елена Симионеску (17. X), Марина Миреа (18. X)
Базилио – Валентин Логин
Берта – Марија Сандулеску
Бартоло – Константин Габор
Фигаро – Николае Херлеа
Фиорело – Дионисије Коња
Официр – Флорин Худестеану

Хор припремио Стелиан Олариу


Субота, 18. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
ПАУЛ БАУМГАРТНЕР, клавир

ПРОГРАМ???


Недеља, 19. октобар, 20. 30, Дворана Дома синдиката
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
МЕШОВИТИ ХОР УМЕТНИЧКОГ АНСАМБЛА ЈНА
Диригент Генадиј Рождественски
Хор припремио Војислав Илић
Солисти:
Љиљана Молнар-Талајић, сопран
Ђурђевка Чакаревић, мецосопран
Звонимир Крнетић, тенор
Валентин Логин, бас

Лудвиг ван Бетовен: Симфонија бр. 9 дe-мол, оп. 125
Allegro ma non troppo, un poco maestoso
Scherzo – Molto vivace
Adagio molto e cantabile-Andante moderato-Adagio
Finale – Presto-Allegro assai

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search