8. Бемус / 1976.

7. октобар, 20.00, Велика дворана Дома синдиката
Свечано отварање
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
МЕШОВИТИ И ДЕЧЈИ ХОР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
ХОР ТЕМИШВАРСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ «БАНАТУЛ» - РУМУНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солисти:
Гордана Јевтовић, Олга Ђокић, Радмила Смиљанић – сопрани
Нада Путар-Голд, Александра Ивановић – мецосопрани
Флорин Диаконеску – тенор
Душан Поповић – баритон
Мирослав Чангаловић – бас

Густав Малер: Симфонија бр. 8 Ес-дур

8. октобар, 20.00, Народно позориште
ФРАНКФУРТСКА ОПЕРА
Рихард Штраус: Електра, музичка трагедија у једном чину
Либрето Хуго фон Хофманстал
Диригент Клауспетер Зајбл
Редитељ Рудолф Штајнбек
Сценограф и костимограф Екехард Гриблер

9. октобар, 20.00, Народно позориште
ФРАНКФУРТСКА ОПЕРА
Балетско вече
Кореографија Џорџ Баланшин
Диригент Михаел Халас

9. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ЕЛИСО ВИРСАЛАДЗЕ, клавир (СССР)

9. октобар, 22.30, Народни музеј
ДУШАН БОГДАНОВИЋ, гитара

10. октобар, 11.00, Студентски културни центар
ХОР ОМЛАДИНСКОГ КУЛТУРНО-УМЕТНИЧКОГ ДРУШТВА ИВО ЛОЛА РИБАР
Диригент Иво Дражинић

Стеван Христић: Опело (са јектенијама)
Стеван Стојановић Мокрањац: III Статија
/// Акатист Богородици
Јосиф Маринковић: Отче наш
Марко Тајчевић: Иже херувими
/// Сеј дењ

10. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДРЕЗДЕНСКИ ДРЖАВНИ ОРКЕСТАР
Диригент Херберт Бломштет
Солиста Јоханес Валтер, флаута

Љубица Марић: Пасакаља

Волфганг Амадеус Моцарт: Концерт за флауту и оркестар Гe-дур КВ 313

Лудвиг ван Бетовен: Симфонија бр. 7 А-дур

11. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
Рихард Вагнер: Лоенгрин, Романтична опера у три чина
Либрето Рихард Вагнер
Превод Петар Коњовић
Диригент Оскар Данон
Редитељ Младен Сабљић
Сценограф Петар Пашић
Костимограф Љиљана Драговић
Хорове спремио Слободан Крстић

12. октобар, 20.00, Народно позориште
ПОЉСКИ ТЕАТАР ИГРЕ – ПОЗНАЊ

12. октобар, 20.00, Студентски културни центар
МИРЈАНА ШУИЦА-БАБИЋ, клавир

Енрико Јосиф: Три псалма
Дејан Деспић: Хумористичне етиде
Константин Бабић: Токата-фуга
Душан Радић: Свита (прво извођење)
Василије Мокрањац: Етиде

13. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СРПСКИ ГУДАЧКИ КВАРТЕТ
Јован Колунџија, прва виолина
Живојин Велимировић, друга виолина
Петар Ивановић, виола
Иван Попарић, виолончело

Беџих Сметана: Гудачки квартет е-мол Из мог живота
Allegro vivo appassionato
Allegro moderato alla polka
Largo sostenuto
Vivace

Ивана Стефановић: Гудачки квартет бр. 2 Хармоније

Дмитриј Шостакович: Гудачки квартет бр. 8 оп. 110

14. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ ЉУБЉАНА
Диригент Само Хубад
Солиста Божо Рогеља, обоа

Георг Фридрих Хендл: Свита Музика на води
Јозеф Хајдн: Концерт за обоу и оркестар Цe-дур
Јосип Калчић: Три покрета за симфонијски оркестар – Награђено дело
Артур Хонегер: Трећа симфонија Литургијска

15. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
АНДРЕ НАВАРА, виолончело (Француска)

Јохан Себастијан Бах: Свите за соло виолончело
Свита бр. 4 Ес-дур
Свита бр. 5 цe-мол
Свита бр. 6 Дe-дур

15. октобар, 22.30, Студентски културни центар
ЕЛЕКТРОНСКИ СТУДИО РАДИО-БЕОГРАДА

Јакоб Јеж: Поглед звезд II (коаутор В. Радовановић)
П. Бејлс???: Inexorable Evolution and the Human Environment
Пол Пињон: Microhabitat
Јосип Магдић: Aperion E (коаутор П. Пињон)
Владан Радовановић: Електра

16. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент Павле Дешпаљ
Солисти:
Миодраг Азањац, флаута
Станко Марушић, енглески рог
Хорхе Фресно, гитара (Шпанија)

17. октобар, 11.00, Галерија фресака
ИЗВОРНА НАРОДНА МУЗИКА
Посело народних певача, свирача и казивача из разних крајева Србије: Гружа Јадар, Мачва, Драгачево, Белушић, Хомоље, Црноречје, Сврљиг, Бања, лесковачко и врањско Поморавље, Косово
Стручно руководство Драгослав Девић

17. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ДРЖАВНИ СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР СССР
Диригент Јевгениј Светланов
Солиста Тихон Хрењиков, клавир

Тихон Хрењиков: Симфонија бр. 3 оп. 22
Тихон Хрењиков: Концерт за клавир и оркестар бр. 2 оп. 21
Дмитриј Шостакович: Симфонија бр. 5 оп. 47 дe-мол

18. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
Денеш Ковач, виолина (Мађарска)
Михај Барта, виолина (Мађарска)
Бела Ковач, кларинет (Мађарска)
Лорант Сич, клавир (Мађарска)

19. октобар, 20.00, Коларчев народни универзитет
ХОР И СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Боривоје Симић
Солисти: Ирина Арсикин-Хајдаровић, сопран, Александра Ивановић, мецосопран, Душан Цвејић, тенор, Душан Поповић, баритон; пијанисти Зорица Димитријевић-Стошић, Оливера Ђурђевић, Мирјана Шуица-Бабић, Зорица Миловановић

Рајко Максимовић: Кад су живи завидели мртвима, епска партита

Игор Стравински: Свадба, кореографска поема

8 bemus desno

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search