2. Бемус / 1970.

Среда, 7. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

Енрико Јосиф: Стефан Дечански, драмски летопис у три виђења (прво извођење)
Избор средњовековних текстова Енрико Јосиф
Сценска поставка Димитрије Парлић и Јован Путник
Сценограф Милић од Мачве
Диригент Борислав Пашћан

Четвртак, 8. октобар, 17. 15, Народни музеј
ИТАЛИЈАНСКИ КВАРТЕТ
Паоло Борчиани, прва виолина
Елиза Пегрефи, друга виолина
Пјеро Фарули, виола
Франко Роси, виолончело

Четвртак, 8. октобар, 20.30, Дворана Дома синдиката
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент Живојин Здравковић
Солиста Ђина Бахауер, клавир

Петак, 9. октобар, 20.30, Дворана Београдске филхармоније
БРАНКО ПАЈЕВИЋ, виолина
ЗОРИЦА ДИМИТРИЈЕВИЋ-СТОШИЋ, клавир

Петак, 9. октобар, 23.00, Народни музеј
КАМЕРНИ ХОР РАДИЈА РОМАНСКЕ ШВАЈЦАРСКЕ
Диригент Андре Шарле

Субота, 10. октобар, 17.15, Народни музеј
ЗАГРЕБАЧКИ СОЛИСТИ
Солисти:
Тонко Нинић, виолина
Августин Детић, виолина
Тинка Мурадори, флаута
Андрија Потрошко, контрабас

Субота, 10. октобар, 20.00 и недеља, 11. октобар, 15.00, Народно позориште
ФРАНЦУСКО БАЛЕТСКО ПОЗОРИШТЕ ЖОЗЕФ ЛАЦИНИ

+ - На музику Едгара Вареза (Хиперпризма, Јонизација, Денсити 2,5)
Кореографија и балет Жозеф Лацини
Декор и костими Филип Бино

Недеља, 11. октобар, 11.00, Народни музеј
АКАДЕМСКИ КАМЕРНИ ОРКЕСТАР
Диригент Душан Сковран
Солисти:
Ева Новшак-Хоушка, сопран
Јован Колунџија, виолина

Недеља, 11. октобар, 20.30, Дворана Београдске филхармоније
ХОР И ОРКЕСТАР РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈЕ БЕОГРАД
Диригент Боривоје Симић
Солисти:
Александра Ивановић, алт
Душан Цвејић, тенор
Фрањо Петрушанец, бас

Понедељак, 12. октобар, 17.15, Народни музеј
ЧЕШКИ НОНЕТ
Либор Хлавачек, виолина
Лубомир Мали, виола
Рудолф Лојда, виолончело
Франтишек Хертл, контрабас
Јиржи Валек, флаута
Кирел Ланг, обоа
Олџих Перол, кларинет
Јарослав Резач, фагот
Арношт Харват, хорна

Понедељак, 12. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА ХРВАТСКОГ НАРОДНОГ КАЗАЛИШТА ИЗ ЗАГРЕБА
Сергеј Прокофјев: Заљубљен у три наранџе, опера у четири чина (10 слика) с прологом, према Карлу Гоцију
Превео Станко Гашпаровић
Диригент Никша Бареза
Редитељ Коста Спаић, к. г.
Сценограф Дубравко Дежелић, к. г.
Костимограф Дарко Мондекар
Кореограф Миљенко Викић

Уторак, 13. октобар, 17.15, Дворана Београдске филхармоније
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Дела домаћих композитора у стереофонској техници
Снимци остварени у студију Радио Београда

Уторак, 13. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
Диригент: Милан Хорват
Солисти:
Хелен Вотс, контраалт
Питер Бејли, тенор

Уторак, 13. октобар, 23.00, Народни музеј
МИОДРАГ АЗАЊАЦ, флаута
ОЛИВЕРА ЂУРЂЕВИЋ, чембало
Басконтинуо: МИОДРАГ МИРКОВИЋ, виолончело

Среда, 14. октобар, 17.15, Народни музеј
ГУДАЧКИ КВАРТЕТ БЕТОВЕН
Дмитриј Циганов, прва виолина
Николај Забавников, друга виолина
Федор Дружињин, виола
Сергеј Ширињскиј, виолончело

Среда, 14. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Ђузепе Верди: Моћ судбине, опера у 3 чина (7 слика)
Либрето написао Франческо Пјаве
Превод Душана Миладиновића
Диригент Ђузепе Патанè
Редитељ Ани Радошевић
Декор по нацртима Петра Пашића
Костими по нацртима Инге Костинчер

Четвртак, 15. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
ТОХО ГАКУЕН ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР
Диригенти: Хироши Коизуми, Казујоши Акијама

Програм: Моцарт, Барток, Стравински, Којама

Петак, 16. октобар, 17.15, Народни музеј
БЕОГРАДСКИ КАМЕРНИ АНСАМБЛ
Диригент Антонио Јанигро
Солисти:
Ђузепе Анеда, мандолина
Драгослава Николић, сопран
Јован Милићевић, рецитатор

Петак, 16. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Винћенцо Белини: Норма, лирска трагедија у 2 чина 84 слике)
Либрето написао Феличе Романи
Превео Раде Ивељо
Диригент Богдан Бабић
Редитељ Младен Сабљић
Декор по нацртима Миомира Денића
Костими по нацртима Божане Јовановић

Субота, 17. октобар, 20.30, Коларчев народни универзитет
ОРКЕСТАР БЕТОВЕНХАЛЕ ИЗ БОНА
Диригент Фолкер Вангенхајм
Солиста Малколм Фрејџер, клавир

Недеља, 18. октобар, 20.00, Народно позориште
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ
Модест Мусоргски: Борис Годунов, музичка драма у осам слика
Текст по драмској хорници А. С. Пушкина
Инструментација Дмитрија Шостаковича
Превео Велимир Живојиновић
Диригент Душан Миладиновић
Редитељ Младен Сабљић
Декор по нацртима Миомира Денића
Костими по нацртима Милице Бабић

Понедељак, 19. октобар, 20.30, Дворана Дома Синдиката
БЕОГРАДСКА ФИЛХАРМОНИЈА
ХОР СЛОВЕНАЧКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ
ХОР БРАНКО КРСМАНОВИЋ
Диригент Фернандо Превитали
Солисти:
Илва Лигабуе, сопран
Ана Мариа Рота, мецосопран
Анђело Мори, тенор
Лоренцо Гаетани, бас

2. Бемус - Ко је ко

САВЕТ
Александар Бакочевић, председник
Миодраг Азањац
Срђан Барић
Драгутин Гостушки
Ђорђе Ђурђевић
Живојин Здравковић
Илди Ивањи
Енрико Јосиф
Бранка Лалић
Миховил Логар
Душан Миладиновић
Предраг Милошевић
Александар Павловић
Јосип Пикељ
Андреја Прегер
Даринка Симић
Душан Сковран
Павле Стефановић
Слободан Хабић

 

УМЕТНИЧКО ВЕЋЕ
Живојин Здравковић, председник
Миодраг Азањац
Срђан Барић
Енрико Јосиф
Душан Миладиновић
Предраг Милошевић
Александар Павловић
Душан Сковран

logo cir siv

ЦЕБЕФ припрема и реализује филмске, музичке и мултимедијалне амбијенталне фестивале са вишедеценијском традицијом

Оснивач

grad osnivac dole

Контакт

Адреса:
Илије Гарашанина 24
11000 Београд
Србија
Телефон: +381 11 3236530
Email : info@cebef.rs

© 2015 CEBEF. All Rights Reserved. Designed By bojovicdejan

Search